امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29441
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 74
امید علی مسعودی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه طنز جزئی از ادبیات ایران است، بیان داشت: در کنار نشریات تخصصی، علمی و ادبی لازم است که ...

امید علی مسعودی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه طنز جزئی از ادبیات ایران است، بیان داشت: در کنار نشریات تخصصی، علمی و ادبی لازم است که جایی نیز برای نشریات طنز باز شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه سوره با بیان اینکه هم‌اکنون جای نشریات طنز در سبد مطبوعات کشور خالی است، افزود: مهمترین محدودیتی که در رابطه با عدم وجود این دسته از نشریات در کشور وجود دارد، نبود تخصص است.

وی بیان داشت: افرادی باید در این زمینه فعالیت کنند که از تخصص لازم برخوردار باشند ضمن آنکه داشتن علاقه دیگر فاکتور این امر است.

به گفته وی، فراهم ساختن امکانات می‌تواند در کنار دو فاکتور فوق در راستای انتشار نشریات طنز در کشور موثر واقع شود.

مسعودی اضافه کرد: هم‌اکنون هیچ رشته‌ای در مدارس، دبیرستان‌ها و حتی دانشگاه‌های کشور برای تربیت طنز پردازان و کاریکاتوریست‌ها وجود ندارد.

این استاد علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اقبال مسئولان معاونت امور مطبوعاتی از انتشار نشریات طنز ابراز داشت: معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد بارها اعلام کرده که نشریات طنز از امتیازات بالایی برخوردار خواهند بود.

وی ادامه داد: پیش از این شاهد انتشار نشریه گل‌آقا بودیم اما به دلیل مشکلاتی که این نشریه داشت در یک برهه زمانی شاهد توقف آن شدیم.

مسعودی خاطرنشان با اشاره به اینکه هم‌اکنون یک نشریه در کشور با مبحث طنز (نشریه خط‌خطی) به چاپ می‌رسد، ادامه داد: برای رونق گرفتن این نشریات باید مسابقاتی در سطح دانشگاه‌ها برگزار شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها