امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29442
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، شب گذشته محسن رضایی دبیر تشخیص مصلحت نظام و علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه به همراه همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، شب گذشته محسن رضایی دبیر تشخیص مصلحت نظام و علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه به همراه همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور از شیرخوارگاه شبیر در منطقه جنوب تهران بازدید کردند.

* ساعت 19 و 45 دقیقه صالحی وزیر امور خارجه به همراه جمعی از مدیران خود وارد شیرخوارگاه شد که به محض ورود مورد استقبال رئیس سازمان بهزیستی کشور قرار گرفت.

*دقایقی پس از حضور صالحی، رضایی هم در شیرخوارگاه حاضر شد که وی نیز مورد استقبال مسئولان بهزیستی قرار گرفت و پس از روبوسی با صالحی و هاشمی،بازدید از بخش‌های مختلف شیرخوارگاه را آغاز کردند.

* دبیر تشخیص مصلحت نظام و وزیر امور خارجه در ابتدا از اتاق نگهداری کودکان زیر دو سال بازدید کردند.

*در ادامه بازدید مهمانان از شیرخوارگاه، محسن رضایی و علی اکبر صالحی در بین کودکان 4 تا 6 سال قرار گرفتند و به احساسات آنها پاسخ داداند.

* حلقه کودکان بی سرپرست در شیرخوارگاه دور رضایی و صالحی فضای خاصی را به وجود آورده بود و بچه‌ها مدام با مهمانان بازی می‌کردند.

* محسن رضایی با برخی از کودکان بازی معروف نون بیار،کباب ببر را بازی کرد که در ادامه صالحی نیز به جمع بازی کنندگان پیوست به طوری که همراه شدن مسئولان با کودکان شادی خاصی را در بین کودکان ایجاد کرد.

* این بازدید تا اذان مغرب ادامه داشت و پس از اقامه نماز جماعت، مهمانان روزه خود را افطار کردند.

همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه بیش از 300 هزار کودک از ابتدای تأسیس سازمان بهزیستی به خانواده‌های متقاضی واگذار شده است، اظهار داشت: به جز شیرخوارگاه‌ها مابقی مراکز سازمان بهزیستی به صورت هیئت امنایی اداره می‌شود.

وی تصریح کرد: چنانچه لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بد سرپرست که در حال حاضر به مجلس ارسال شده تصویب شود، شاهد تحولات خوبی در خصوص واگذاری کودکان بد سرپرست خواهیم شد.

هاشمی بیان داشت: در حال حاضر در تهران متقاضی فرزندخواندگی 15 خانواده در قبال یک کودک و درسایر شهرستان‌ها این آمار 8 به یک است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطر نشان کرد: در شیرخوارگاه شبیر 97 کودک بین صفر تا  6 سال و همچنین 12 نوجوان 12 تا 18 سال نگهداری می‌شوند.

وی ادامه داد: سالانه بیش از یک هزار و 200 کودک به عنوان فرزندخواندگی و همچنین یک هزار کودک پس بهبود وضعیت خانواده‌هایشان واگذار می‌شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار