امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29445
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 115
مینو اصلانی در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: روز 13 مرداد ماه که همزمان است با روز شهادت مریم فرهانیان از سه سال گذشته با عنوان روز بسیج جامعه ...

مینو اصلانی در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: روز 13 مرداد ماه که همزمان است با روز شهادت مریم فرهانیان از سه سال گذشته با عنوان روز بسیج جامعه زنان نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: در این روز نشست‌های هم‌اندیشی با NGO های حوزه زنان و خانواده را داریم که در دانشگاه تهران و با حضور رحیم پورازغدی برگزار می‌شود.

رئیس بسیج جامعه زنان افزود: در این روز برنامه‌های بسیج زنان در سراسر کشور برگزار می‌شود و مسابقات قرآن 300 نفر از قاریان و حافظان ممتاز بسیج را نیز به همین مناسبت برگزار می‌کنیم.

اصلانی خاطرنشان کرد: این فعالیت‌ها با هدف معرفی بسیج جامعه زنان و آشنایی مردم با فعالیت‌های این سازمان در 34 سال گذشته برگزار می‌شود.

شهیده مریم فرهانیان در سن 17 سالگی در بیمارستان امام خمینی (ره) آبادان مشغول امداد‌گری شد و به مدت سه سال به کار امدادگری و پرستاری از مجروحین جنگ در بیمارستان های مختلف آبادان ادامه داد که در این مدت یک بار به شدت زخمی شد و به اجبار در بیمارستان بستری شد.

این شهیده بزرگوار در غروب سیزدهم مرداد ماه سال 1363 در حالی که همراه با دو تن از خواهران همکار خود بر مزار شهیدی که بنا به وصیت مادر شهید که از آنان قول گرفته بود هر سال به جای او بر سر مزار پسر شهیدش حاضر شوند، در حالی که راهی گلستان شهدای آبادان شده بودند مورد اصابت ترکش خمپاره دشمن بعثی قرار گرفتند و همراهان او زخمی شدند و مریم فرهانیان نماد رشادت و مجاهدت زن‌ ایرانی به فیض شهادت نایل شد.

از سال 1391 روز 13 مرداد با عنوان روز بسیج جامعه زنان نامگذاری شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها