امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2945
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 135
مؤید حسینی‌صدر در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: طی 3 سال گذشته جایگاه ایران در حوزه حفظ و صیانت از محیط زیست در میان مجامع بین‌المللی ...

مؤید حسینی‌صدر در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: طی 3 سال گذشته جایگاه ایران در حوزه حفظ و صیانت از محیط زیست در میان مجامع بین‌المللی تنزل پیدا کرده است که این امر ناشی از عوامل مختلف است که از جمله می‌توان به عدم حفاظت از دریاچه ارومیه، کاهش سرانه فضای سبز برای هر فرد و افزایش شکار گونه‌های نادر جانوری اشاره کرد.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی افزود: در سال گذشته بودجه اختصاص یافته به سازمان محیط زیست با کاهش روبرو شده است بر همین اساس می‌توان گفت که فعالیت‌های این سازمان برای حفاظت و صیانت از محیط زیست کاهش یافته و سیر نزولی داشته است.

وی با بیان اینکه،‌ هنوز استراتژی روشنی در راستای حفظ و صیانت از محیط زیست در کشور وجود ندارد گفت: به منظور حفظ دریاچه ارومیه سناریوهای مختلفی مطرح شده است که از جمله می‌توان به انتقال آب دریا و همچنین انتقال آب رودخانه‌ها به این دریاچه اشاره کرد.

این نماینده منتخب مردم در دور نهم خانه ملت ادامه داد: حفظ دریاچه ارومیه مستلزم طرح یک سناریوی واحد است که این امر نیازمند یک متولی مشخص مانند سازمان محیط زیست است.

وی ابراز داشت: لازم بود سازمان محیط زیست به منظور حرکت در این مسیر همایش‌ها و نشست‌های مختلفی را با کارشناسان زیست محیطی داخلی و خارجی برگزار  و در نهایت تصمیم روشنی را در این باره اتخاذ کند.

حسینی‌صدر اضافه کرد: نظر کارشناسان برای حفظ دریاچه ارومیه متفاوت است که از جمله می‌توان به کوچک‌سازی دریاچه، انتقال آب‌های سطحی به سمت این دریاچه و ... اشاره کرد.

این نماینده مردم در خانه ملت یادآور شد: در حوزه‌های مختلف سازمان محیط زیست کم‌کاری‌هایی داشته است که می‌توان گفت جلوگیری از تصرف غیرقانونی جنگل‌ها نیز به عنوان یکی از این کم‌کاری‌های این سازمان طی سال‌های اخیر اشاره کرد.

به گفته وی، هم اکنون شاهد غارت بی‌رحمانه منابع طبیعی در مناطق مختلف کشور هستیم.

وی بیان داشت: اگر بخواهیم در آینده مشکلات زیست محیطی کمتر شود باید یک مدیریت واحد در این حوزه حکم‌فرما شود.

وی متذکر شد: لازم است وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان منابع طبیعی و همچنین سازمان محیط زیست در این راستا همکاری و همیاری مؤثری با یکدیگر داشته باشند به طوری که در نهایت شاهد تمرکز سیاست‌گذاری‌ها در این باره باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها