امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29457
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه اطلاع‌رسانی آمریکایی یونایتدپرس اینترنشنال در گزارشی تحت عنوان «ایران: درس‌های آموخته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه اطلاع‌رسانی آمریکایی یونایتدپرس اینترنشنال در گزارشی تحت عنوان «ایران: درس‌های آموخته شده»، ضمن شرحی از تاریخچه پیروزی انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد که نباید انتظار داشت که اصول اساسی حاکم بر ایران با انتخاب حسن روحانی به ریاست‌جمهوری تغییر کند.

این نشریه الکترونیکی آمریکایی برای آنچه ما تحت عنوان اصول اساسی ترجمه کرده‌ایم، از عبارت جالب «DNA» استفاده کرده است که به معنای خصوصیات ژنتیک و لایتغیر یک انسان به‌کار می‌رود و در اینجا استعاره از اصولی است که به راحتی قابل تغییر نیستند.

این گزارش تلاش کرده است بین دیگر نیروهای اسلام‌گرای منطقه  از جمله اخوان‌المسلمین و جمهوری اسلامی ایران شباهت ایجاد کند و نشان دهد که محمد مرسی نیز همچون جمهوری اسلامی ایران، قصد داشت قوانین شریعت را وارد مصر کند.

نویسنده گزارش به ایالات متحده توصیه کرده است که همان‌طور که با کمک به احزاب میانه‌رو در فرانسه و ایتالیا مانع افتادن آنها به ورطه کمونیسم شد، با حمایت از احزاب میانه‌رو در خاورمیانه جلوی قدرت‌یابی احزاب اسلام‌گرا را بگیرد. مدل این میانه‌روی هم ترکیه معرفی شده است که در عین اسلام‌گرایی با سیستم بین‌المللی ارتباط برقرار کرده است.

این گزارش در بخش پایانی خود تصریح کرده است که همچون کمونیسم، اسلام رادیکال نیز به‌خودی خود از میان نخواهد رفت و به‌نفع آمریکاست که به مردم منطقه کمک کند که راه‌حل‌های جایگزین بیابند. اگر آمریکا بیکار بنشیند، باز هم حکومت‌های دینی بیشتر در خاورمیانه تشکیل می‌شوند و اگر ایران هسته‌ای شود، آنها هم هسته‌ای می‌شوند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها