امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۵:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29458
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۲
تعداد بازدید: 126
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، نتایج انتخابات پارلمانی در توگو بنا بر اعلام کمیسیون انتخاباتی این کشور حاکی از این است که حزب حاکم بیش از ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، نتایج انتخابات پارلمانی در توگو بنا بر اعلام کمیسیون انتخاباتی این کشور حاکی از این است که حزب حاکم بیش از دو سوم کرسی‌های پارلمان را در این انتخابات که هفته گذشته برگزار شد تصاحب کرده است.

این در حالی است که احزاب معارض در توگو امیدوار بودند با کسب اکثریت در پارلمان اصلاحاتی را در این کشور با هدف محدود کردن قدرت خاندان بزرگ سیاسی در آفریقا ایجاد کنند.

خاندان فائور گناسینگبه از حدود 50 سال قبل بر توگو حکمرانی می‌کند.

بر اساس اعلام کمیسیون انتخابات، حزب «اتحاد برای جمهوری» به رهبری فائور گناسینگبه رئیس جمهور توگو، 62 کرسی از 91 کرسی پارلمان را به دست آورده است.

این کمیسیون همچنین اعلام کرد: حزب «اجتماع نجات توگو»، ائتلاف احزاب مخالفان، هم 25 کرسی پارلمان را به دست آورده است.

نتایج انتخابات پارلمانی در توگو که پنجشنبه هفته گذشته برگزار شد باید به تایید دیوان قانون اساسی برسد.

نمایندگان مستقل نیز چهار کرسی باقیمانده را تصاحب کردند.

حزب سیاسی وابسته به فوره ناسینگبه، رئیس جمهور توگو در انتخابات پارلمانی سال 2007، 50 کرسی از 81 کرسی پارلمان را به دست آورد.

فوره ناسینگبه فرزند ناسینگبه ایادما رئیس جمهور سابق توگو  است که پس از سه دهه تصدی ریاست جمهوری این کشور در سال 2005 درگذشت.

فوره ناسینگبه ابتدا در انتخابات سال 2005 و سپس انتخابات سال 2010 به پیروزی رسید هر چند مسئولان جناح مخالف شفافیت و اعتبار این انتخابات را زیر سوال بردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها