امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29460
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۳
تعداد بازدید: 84
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، واجدین شرایط شرکت در انتخابات مالی دیروز یکشنبه بدون بروز حادثه‌ای امنیتی و به طور گسترده در دور نخست ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، واجدین شرایط شرکت در انتخابات مالی دیروز یکشنبه بدون بروز حادثه‌ای امنیتی و به طور گسترده در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری در مالی شرکت کردند تا بحران سیاسی و نظامی که از 18 ماه پیش این کشور را با هرج و مرج روبه رو کرده بود پایان یابد.

انتظار می‌رود که نتایج رسمی انتخابات جمعه هفته جاری اعلام شود اما از یکشنبه شب طبق نتایج اولیه‌‌‌ انتخابات ریاست جمهوری مالی که روزنامه‌نگاران حاضر در شعب اخذ رای سراسر این کشور به دست آورده‌اند، ابراهیم بوبکار کیتا، نخست وزیر اسبق مالی (بین سال‌های 1994 تا 2000) پیشتاز انتخابات است.

این نتایج غیر رسمی نشان می‌دهد احتمال دارد کیتا شگفتی ساز شود و در دور اول انتخابات ریاست جمهوری مالی به پیروزی برسد.

از زمان انتشار این خبر از رادیوهای محلی، هزاران تن از طرفداران کیتا به سوی مقر حزب وی یعنی حزب «تجمع برای مالی» و منزل او در باماکو حرکت و در برابر این دو مکان به جشن و پایکوبی پرداختند.

ابراهیم بوبکار کیتا ،69 ساله، و سومائیلا سیسه ، 63 ساله وزیر دارایی پیشین و رئیس پیشین کمیسیون اتحادیه اقتصادی و پولی غرب آفریقا، دو نامزدی هستند که بیشترین بخت را برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری مالی دارند. انتخابات در شهرهای شمال مالی که از گروه‌های تندرو پاکسازی شده است نیز با استقبال خوبی همراه بود و به رغم تهدید القاعده در مغرب عربی برای هدف قرار دادن حوزه‌های اخذ رای انتخابات در آرامش و امنیت برگزار شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها