امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29476
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 146
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ حامد قادرمرزی نماینده مردم قروه در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ حامد قادرمرزی نماینده مردم قروه در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در نطق میان دستور خو در صحن علنی، ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امیرالمومنان حضرت علی (ع) ضمن محکوم کردن شرکت ایرانسل به دلیل توهین به مقدسات اهل تسنن اظهار داشت: من از سوی جامعه اهل سنت کشور خواهان عذرخواهی رسمی این شرکت از همه مردم به ویژه اهل سنت هستم.

وی افزود: کسب اعتماد ملت توسط دکتر روحانی و حامیانشان را به وی و طرفدارانش تبریک گفته و امیدواریم که با عمل به وعده‌هایش بتواند اعتماد مردم را حفظ و تقویت کند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس خطاب به رئیس جمهور منتخب مردم خاطرنشان کرد: بخش عظیمی از رأی شما حاصل اعتماد مردم به اطرافیانتان بود و بخشی از رأی به بیانیه اقوام و مذاهب یا بیانیه شماره 3 شما بود، همان بیانیه 10 ماده‌ای که سبب شد بیشترین درصد رأی شما در کردستان و سیستان و بلوچستان باشد.

قادرمرزی تصریح کرد: شما به مردم قول داده‌اید که از کردها و اهل سنت در کابینه‌تان استفاده کنید و به عنوان یک ایرانی و یک مسلمان سنی و کرد عرض می‌کنم که این سهم‌خواهی نیست بلکه این اعتماد خواهی است.

وی ادامه داد: 34 سال است که در کردستان حتی یک نفر سنی به سمت استانداری منسوب نشده است و متأسفانه در استانی سنی‌نشین هیچ وقت مدیرکل آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و حج و زیارت از برادران و خواهران اهل تسنن نبوده‌اند.

نماینده قروه اضافه کرد: ما سهم نمی‌خواهیم، بلکه می‌خواهیم دولت به ما اعتماد کند، همان‌گونه که ما سنی ‌ها همواره به کاندیدایی که افکار عمومی ما را قبول داشته‌اند، اعتماد کرده‌ایم.

وی در ادامه با اشاره به جوابیه‌ای در خصوص سخنان معاون اول رئیس جمهور در سفر جمعه و شنبه گذشته به استان کردستان گفت: در آن سفر آقای رحیمی با ظاهر کردستانی، به شعور عمومی مردم کردستان توهین کرد.

قادرمرزی افزود: آقای رحیمی، عصبانیت شما از مردم کردستان به دلیل چیست که به آنها توهین می‌کنید؟ چه چیزی شما را عصبانی کرده که به همه نمایندگان حاضر و ادوار کردستان توهین کردید؟ آیا به این دلیل است که مردم قروه و دهگلان به کاندیدای مورد نظر شما در انتخابات رأی ندادند؟ مطمئن باشید که وضع سیاسی و اجتماعی شما به حدی است که در شهر خودتان به عنوان شورای شهر هم انتخاب نخواهید شد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس خطاب به معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: شما با الفاظ در خور شأن خود به شعور عمومی مردم توهین کردید و گفتید مردم بلد نیستند انتخاب کنند و مسئله سنی و شیعی را در کردستان مطرح کردید، دو دوره مردم قروه و دهگلان که 65 درصد آنها سنی هستند به شما که ترک و شیعه هستید رأی دادند و حتی صد درصد سنی‌نشینان منطقه دیوان دره و سنندج نیز در یک دوره به شما رأی دادند، چه طور آن وقت‌ها مذهب مسئله نبود، اما امروز تبدیل به دغدغه شده است؟

قادرمرزی در ادامه خاطرنشان کرد: ما نمایندگان کردستان شما را در سفر به کردستان همراهی نکردیم، چراکه معتقد بودیم سفرتان غیرضروری بود، چند کار ناتمام را افتتاح و آنها را عملا در ردیف بودجه سال‌های بعد به صورت ناقص خارج کردید.

وی تصریح کرد: شما سند کار دیگران را به نام خود زدید و انصاف دهید که در 8 سال گذشته برای کردستان چه کار کردید؟ مصوبات سفر رهبری را به حساب خود قلمداد نکنید.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: همه مردم کردستان می‌دانند که مهم‌ترین کسی که نگذاشته کردستان به توسعه برسد شخص شما است، یک بار به مردم گزارش عملکرد بدهید که به واقع در این 30 سال فعالیت خود، در کردستان چه کردید؟
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها