امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۰۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29478
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وکلای ملت در ادامه جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس شورای اسلامی، ماده 4 طرح یک ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وکلای ملت در ادامه جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس شورای اسلامی، ماده 4 طرح یک فوریتی سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور را تصویب کردند.

براساس این ماده، پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها براساس ظرفیت رشته، محل و تقاضای داوطلبان براساس سابقه تحصیلی و یا سابقه تحصیلی و آزمون (عمومی یا عمومی- اختصاصی) صورت می‌گیرد.

و سپس در تبصره یک این ماده آمده است، وزارت آموزش و پرورش مسئولیت ارائه سابقه تحصیلی برای دانش اموزان و متقاضیان ورود به دانشگاه را بر عهده دارد.

همچنین از تبصره 2 ماده 4 به صراحت آمده است که سازمان سنجش آموزش کشور مسئولیت سنجش داوطلبان را بر عهده دارد.

در تبصره 3 همین ماده ذکر شده است که تعیین روش پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها براساس ظرفیت رشته محل‌ها و تقاضای داوطلبان به صورت سالانه تعیین و از طرف سازمان سنجش و آموزش کشور قبل از ثبت نام اعلام می‌شود.

همچنین در تبصره 4 ماده مذکور آمده است، در پذیرش دانشجو تاثیر سابقه تحصیلی سالانه به صورت تدریجی و صعودی است و پس از 5 سال حداقل 85 درصد ظرفیت پذیرش دانشجو در کل کشور بر مبنای سابقه تحصیلی خواهد بود.

در تبصره 5 این ماده آمده است در سال اول اجرای این قانون تاثیر سابقه تحصیلی در پذیرش داوطلبانی که دارای سابقه تحصیلی هستند حداقل 25 درصد است.

به گزارش فارس، ماده 4 طرح سنجش و پذیرش دانشجو با 132 رای موافق، 17 رای مخالف و 6 رای ممتنع از 196 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس به تصویب بهارستان نشینان رسید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار