امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29495
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «جیهان»، «کمال قلیچدار اوغلو» رئیس حزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه بزرگترین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «جیهان»، «کمال قلیچدار اوغلو» رئیس حزب جمهوری‌خواه خلق ترکیه بزرگترین حزب اپوزیسیون ترکیه گفت که سفیر ایران در آنکارا چندی پیش به دیدار او آمده و برای سفر به تهران از او دعوت به عمل آورده است.

وی افزود که اگر شرایط اجازه دهد، شخص او در پاسخ مثبت دادن به این دعوت تردید نخواهد داشت.

وی در مراسم افطاری جمعیت خبرنگاران اقتصادی بار دیگر سیاست‌های «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه در قبال بحران سوریه را مورد انتقاد قرار داد و گفت که این سیاست‌ها ترکیه را به ناکجاآباد می‌کشاند.

رهبر بزرگترین حزب اپوزیسیون در ترکیه گفت: آنها ما را با ادعای به کارگیری سیاست‌ «به صفر رساندن مشکلات با کشورهای همسایه» فریب دادند. زیرا اکنون که ما اطراف خود را نگاه می‌کنیم می‌بینیم که تقریبا با تمام همسایگانمان به عنوان مثال ایران، عراق و سوریه مشکل داریم. ترکیه در منطقه تنها شده است و دلیل آن، سیاست‌های دولت برخاسته از حزب عدالت و توسعه است.

قلیچدار تصریح کرد که دموکراسی در کشورش تهدید می‌شود و دستکاه قضایی و رسانه‌ها در ترکیه مستقل نیستند و این مسئله اصول دموکراسی و حقوق بشر را تهدید می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار