امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29498
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 95
 «قاسم الاعرجی» عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، تصمیم رئیس شورای ...

 «قاسم الاعرجی» عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، تصمیم رئیس شورای عالی قضائی مبنی بر برکناری چهار قاضی رسیدگی به پرونده های متهمان به تروریست از جمله طارق الهاشمی و رافع العیساوی را محکوم کرده و آن را نگران کننده دانست.

وی اظهار داشت: برکناری چهار قاضی دادگاه مرکزی تحقیق، نگران کننده و بسیار خطرناک بوده و بر روند عملکرد قضائی تاثیر منفی دارد به ویژه اینکه چهار قاضی برکنار شده وجهه حرفه ای و تعهد شغلی بسیار خوبی داشتند.

الاعرجی دلیل برکناری این افراد را رسیدگی آنان به پرونده طارق الهاشمی مجرم فراری و نیز رافع العیساوی متهم به دست داشتن در عملیات ترویستی در عراق دانست.

این چهار قاضی عبارتند از ماجد الاعرجی رئیس دادگاه تحقیق، سعد اللامی ،ضیاء العبودی و علی قهرمان قاضی کمیته مبارزه با تروریست.

الاعرجی این تصمیم را به مثابه مجازات چهار قاضی مزبور و پاکسازی نهاد قضائی از تمام قضات دست اندرکار پرونده های تروریستی دانسته و گفت این اقدام درپاسخ به درخواست گروه مشخصی صورت گرفته است.

وی همچنین تمام کسانی را که در برکناری مدحت المحمود رئیس شورای  عالی قضائی دست داشتند مسئول اوضاع و اتفاقات کنونی در نهاد قضائی دانست.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار