امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۷:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29505
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 206
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست تخصصی «آسیب‌شناسی فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست تخصصی «آسیب‌شناسی فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی» شب گذشته 6 مردادماه با حضور «حسین همتی» سرپرست مرکز قرآن و عترت(ع) وزارت بهداشت از سوی بخش دانشگاهی در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد.

حسین همتی با اشاره به مصوبات شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها گفت: در گذشته جشنواره ملی «قرآن» تنها توسط سازمان‌ فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور که وابسته به جهاد دانشگاهی بود، برگزار می‌شد اما اکنون این جشنواره به صورت چرخشی توسط نهادهای مختلف از جمله وزارت علوم و وزارت بهداشت برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال این جشنواره به همت دانشگاه آزاد اسلامی برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در آخرین جلسه شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌ها همچنین تصویب شد که جشنواره ملی «صحیفه سجادیه» نیز از این پس به صورت چرخشی و از سوی نهادهای مختلف برگزار شود، که در این راستا جشنواره امسال از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار می‌شود. 

همتی با اشاره به اینکه فعالیت‌های قرآنی وزارت بهداشت در سه حوزه «پژوهشی»، «آموزشی» و «تبلیغی و ترویجی» صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: در حوزه پژوهشی وزارت بهداشت نخستین دستگاهی است که دو مجله علمی پژوهشی با عنوان «قرآن و طب» و «سبک زندگی» را مدیریت می‌کند، همچنین در حوزه آموزشی مجوز برگزاری 7 دوره آموزشی قرآنی برای دانشجویان، کارکنان و اساتید و پرسنل دانشگاه‌های علوم پزشکی گرفته شده است.

وی افزود: در بخش فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی نیز برنامه‌هایی در حال اجرا است به طوری که جشنواره قرآنی اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور 24 تا 27 مردادماه در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار می‌شود.

مدیر بخش دانشگاهی بیست‌و‌یکمین نمایشگاه قرآن کریم درخصوص بودجه‌ قرآنی وزارت بهداشت، گفت: تاکنون 750 میلیون از بودجه قرآنی وزارت بهداشت به حساب دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و همچنین350 میلیون تومان برای جشنواره قرآنی اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور واریز شده است.

وی با بیان اینکه بودجه قرآنی وزارت علوم 12 میلیارد تومان است، افزود: از این مقدار حدود 5 میلیارد تومان به دانشگاه علامه طباطبائی اختصاص یافته است در حالی که به دانشگاه‌های پیام نور و آزاد اسلامی توجه کمتری شده و بودجه ناچیزی داده شده است.

همتی در پایان اظهار امیدواری کرد که بودجه‌های قرآنی به خوبی مصرف شوند و تمامی جامعه برای داشتن سبک زندگی اسلامی و قرآنی تلاش کنند.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار