امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29538
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المسلة»، یک رشته انفجار، صبح امروز، بغداد، پایتخت عراق را لرزاند و به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المسلة»، یک رشته انفجار، صبح امروز، بغداد، پایتخت عراق را لرزاند و به کشته و زخمی‌شدن تعدادی از شهروندان عراقی منجر شد.

بر اساس این گزارش، خودروی بمب‌گذاری شده نخست در خیابانی در شهرک صدر، خودروی بمب‌گذاری شده دوم در خیابان «ولید ابوالکص» در منطقه «الحلیبیة»، خودروی سوم در پارکینگ بیمارستان «الزهرا» در منطقه «الشعب» در شرق بغداد منفجر شد.

از سوی دیگر، 3 خودروی بمب‌گذاری شده دیگر به طور تقریبا همزمان در منطقه «الحریة» منفجر شدند. انفجار نخست در پشت یک مرکز پلیس، انفجار دوم در نزدیکی بانک «الرافدین» در این منطقه و انفجار سوم در نزدیکی یک استدیوی فیلمبرداری در مکانی شلوغ روی داد.

بر اساس این گزارش، انفجار هفتم در خیابان «الضغط» در محله «السیدیة» در غرب بغداد روی داد و انفجار خودروی بمب‌گذاری هشتم در نزدیکی مسجد امام علی (ع) در «البیاع» روی داد.

خودروی نهم نیز در تقاطع پلیس چهارم در غرب بغداد روی داد.
 
خبرگزاری براثا نیز اعلام کرد که شمار خودروهای بمب‌گذاری شده از 9 به 11 عدد رسیده است.

خبرگزاری فرانسه، شمار قربانیان تاکنون را 48 کشته و بیش از 225 زخمی اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، علاوه بر بغداد در استان‌های دیگر عراق نیز انفجارهایی روی داده است به طوری که فقط در انفجار «السماوه» واقع در استان «المثنی» عراق 22 عراقی کشته و زخمی شدند.

همچنین در انفجار «کوت» در استان «واسط» عراق بر اساس آمارهای اولیه 4 عراقی کشته و 30 نفر زخمی شدند.

از سوی دیگر خبرگزاری براثا در خبری فوری اعلام کرد که بر اساس آمار اولیه، در انفجارهای تروریستی امروز در بغداد و استان‌های «بصرة»، «المثنی» و «الواسط» بیش از 200 نفر کشته شده‌اند و این شمار قابل افزایش است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها