امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۴:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29541
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، مجتهد در جدیدترین افشاگری های خود با تأکید بر کمک یک میلیارد دلاری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، مجتهد در جدیدترین افشاگری های خود با تأکید بر کمک یک میلیارد دلاری عربستان به "عبدالفتاح السیسی" وزیر دفاع مصر برای برکناری " محمد مرسی" نوشت: "عبدالله بن عبدالعزیز" پادشاه و شخصیت های تصمیم گیرنده در عربستان از گسترش تظاهرات در حمایت از نظام قانونی و مشروعیت در مصر و همچنین ناکامی "السیسی" در تحمیل واقعیت موجود و دشوار بودن ایجاد مقبولیت برای نظام جدید نگران هستند.

مجتهد نوشت: ملک عبدالله به درستی معتقد است که شکست کودتا در مصر مصبیتی برای آل سعود است. زیرا در این صورت، نظام آینده که سیاست های ضد عربستانی اتخاذ خواهد کرد از نظام کنونی قوی تر خواهد بود.

وی افزود: به همین دلیل ملک عبدالله، از حامیان طرح استفاده نامحدود از خشونت در برخورد با تظاهرکنندگان است، حتی اگر این امر به کشته شدن هزاران و بلکه دهها هزار نفر بینجامد.

این فعال عربستانی که به دلیل افشاگری های دقیق در خصوص خاندان حاکم شهرت بسیاری را در این کشور کسب کرده، تصریح کرد: پادشاه عربستان فقط به حمایت و اقناع دیگران درباره حوادث مصر اکتفا نکرده است، بلکه حتی با قدرت "السیسی" را تحت فشار قرار داده تا چند گام در زمینه حمله به تظاهرکنندگان بردارد و درباره دو موضوع که پیرامون آنها نگرانی داشت، اطمینان یابد.

مجتهد نوشت: السیسی نگران آن بود که درگیری ها باعث فلج شدن اقتصاد و تخریب وجهه کودتا خواهد شد، به همین دلیل ملک عبدالله به وی وعده داد که به زودی کمک های فراوانی برای وی ارسال خواهد شد تا بدین وسیله طرفداران مشروعیت را سرکوب کنند.

به نوشته مجتهد، کمک اعلام شده از سوی عربستان به السیسی، تنها بخشی کوچکی از وعده هایی است که در این باره به وی داده شده است و براساس اطلاعات به دست آمده، کمک های بسیار بیشتری در راه است.

مجتهد در ادامه تصریح کرد: مشکل دوم السیسی، نگرانی وی درباره مواضع جهانی علیه کودتا در مصر یا خشونت در برخورد با تظاهرکنندگان است که ممکن است پیروزی کودتا را با مانع مواجه نماید.

به گفته مجتهد، ملک عبدالله به السیسی وعده داده است که عربستان از ظرفیت های مالی، رسانه ای و دیپلماتیک خود برای قانع کردن اروپا و امریکا در زمینه درک وضعیت مصر و بسنده کردن به اظهار نظر برای اقناع افکار عمومی داخلی، استفاده خواهد کرد.

مجتهد تصرح  کرد: ملک عبدالله با وجود بیماری بسیار نگران اوضاع مصر است و به طور مداوم السیسی را برای استفاده هر چه بیشتر از خشونت و پایان دادن به اعتراضات قبل از عید سعید فطر تحت فشار قرار می‌دهد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها