امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29547
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «رحمت‌الله زائراف» رئیس حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان پیشنهاد اعلام نامزد مشترک را در نشست نیروهای ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «رحمت‌الله زائراف» رئیس حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان پیشنهاد اعلام نامزد مشترک را در نشست نیروهای مخالف که با حضور نمایندگان سازمان‌ها و احزاب سیاسی برگزار شد، ارائه کرد.

رئیس حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان در این نشست همچنین پیشنهاد کرد که صلاحیت‌های رئیس جمهور آینده محدود و زمان ریاست او از هفت سال کنونی به 2 دوره چهار ساله کاهش داده شود.

در این نشست که به منظور تنظیم و زمینه‌سازی برای فعالیت هماهنگ نیروهای مخالف و تأمین حضور فعالانه آنها در انتخابات آتی ریاست جمهوری تاجیکستان برگزار شد، ایجاد اتحاد نیروهای مخالف در تاجیکستان اعلام شد.

«محی‌الدین کبیری» رئیس حزب نهضت اسلامی تاجیکستان با حمایت از این پیشنهاد، ایجاد محدودیت چهارساله برای یک دوره انتخابات ریاست جمهوری را گامی در جهت تأمین اصل مردم‌سالاری، شفافیت و جلوگیری از تشکیل زمینه نظام خودکامه عنوان کرد.

وی در این نشست همچنین تأکید کرد که هر نامزد احتمالی انتخابات آینده باید حتما در برنامه خود مسئله کاهش زمان و محدودیت صلاحیت ریاست جمهوری را وارد کند.

به گفته وی، برنامه نامزد مشترک نیروهای مخالف برای شرکت در انتخابات آتی تا 2 هفته آینده تهیه خواهد شد.

وی تصریح کرد: این برنامه بر اصل دموکراسی و با توجه به خواسته‌های مردم به منظور تأمین انصاف در تشکیل دولت آینده ایجاد خواهد شد.

بنابر این گزارش، شرکت‌کنندگان در این نشست در مورد ایجاد اتحاد نیروهای اصلاحات‌طلب برای انتخابات دموکراتیک، تصمیم‌گیری کردند.

بنا به گفته آنان، رسیدن به توافق برای پیشنهاد یک نامزد مشترک در انتخابات  آینده از مسائل اصلی دستور کار این اتحاد خواهد بود.

در این نشست همچنین تصمیم گرفته شد که برای ایجاد زمینه هماهنگ با رسانه‌ها، کمیته هماهنگی و مرکز تحلیلی و اطلاعاتی نیز تأسیس ‌شود.

«یعقوب سعید» که به نمایندگی از ستاد حزب نهضت اسلامی تاجیکستان به عنوان مسئول کمیته هماهنگ‌کننده مسائل انتخابات ریاست جمهوری 2013 برگزیده شده است، تهیه و انتشار مطالب دقیق در مورد هر کدام از نیروی‌های شرکت‌کننده در انتخابات و جمع‌آوری و تحلیل پیشنهادات در زمینه برنامه نامزدها را از اهداف فعالیت این نهاد برشمرد.

به گفته وی، این کمیته با گروهی متشکل از حدود یک صد نفر از کارشناسان و شخصیت‌های سیاسی مطرح همکاری داشته و به تدوین برنامه‌های لازم برای نامزد احتمالی انتخابات آتی کمک خواهد کرد.

انتخابات ریاست جمهوری تاجیکستان در ماه نوامبر سال 2013  برگزار می‌شود.

کارشناسان «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان را که بیش از 20 سال است قدرت را در دست دارد بار دیگر از نامزدهای اصلی در این انتخابات می‌دانند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها