امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2956
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی در این بازدید ابتدا ملاقاتی با آقای ولادیمیر سرگی میلویچ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی در این بازدید ابتدا ملاقاتی با آقای ولادیمیر سرگی میلویچ ملاشف که یکی از افراد با نفوذ فرهنگی در حکومت روسیه است شکل گرفت.

 این گزارش می افزاید؛ولادیمیر ملاشف اظهار داشت ما همیشه از فرهنگ و تمدن و هنر ایران بخصوص سینما با احترام یاد می کنیم و افتخار می کنیم سینمای ایران جایگاه ویژه و منحصر بفردی یافته است. وی افزود ما خیلی تلاش می کنیم سینمای روسیه نیز همچون سینمای ایران با اتکا به فرهنگ و باورهای بومی خود غنا و زیبایی یابد برای همین دانشجویان را ابتدا با فرهنگ ،تاریخ و آداب و رسوم روسیه آشنا می کنیم.

 در این دیدار رئیس سازمان سینمایی تأکید کرد ما معتقدیم آنچه می تواند باعث پیوند و ماندگاری یک فرهنگ و تاریخ و هنر شود ارزشهای ذاتی و باور مردم و پایداری آنها در دفاع از هویت خود است بخصوص وقتی مواجه با تهاجم فرهنگ مخرب بیگانه می شویم.

 جواد شمقدری افزود: ما دو کشور با ارتباطات و همکاری های مشترک تاریخی و امروز در عرصه بین المللی هستیم و سینما و همکاری های سینمایی می تواند باعث قوام و تداوم آن شود.

 همچنین در این دیدار پیرامون نحوه شیوه های آموزشی و مباحث تخصصی آن گفتگوهایی انجام شد و در ادامه پیشنهاد شد علاوه بر همکاری دو کشور در برگزاری کارگاه های آموزشی سینمایی توسط اساتید و سینماگران هر دو کشور برای دانشجویان یکدیگر ،در خصوص آمادگی روسیه برای پذیرش دانشجوی ایرانی در دانشگاه سینمایی روسیه نیز بحث و نظرهایی مطرح شد.

 درپایان این دیدار از بخش های مختلف دانشگاه ، کلاس های درس اساتید ،کارگاه های تمرین و آموزش های سینمایی دیجیتال،پلاتوهای بزرگ تولید و ساخت فیلم دانشجویی بازدید به عمل آمد و با بعضی اساتید دانشگاه نیز گفتگوهایی صورت گرفت.

 لازم به ذکر است در این دیدار به همراه رئیس سازمان سینمایی ، رایزن فرهنگی ایران در روسیه  ابراهیمی ترکمان ، محمد رضا عباسیان ، حسین لطیفی و پوریا پور سرخ نیزحضور داشتند. 

انتهای پیام / ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها