امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29574
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۱
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) پارلمان، در تذکری با استناد به ماده 165 آئین‌نامه داخلی مجلس، اظهار داشت: وقتی یک طرح یا لایحه‌ای با قید دوفوریت ارائه می‌شود و در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد و البته به تصویب می‌رسد، به معنای آن است که باید در سریع‌ترین زمان ممکن،‌ بررسی این لایحه یا طرح به اتمام برسد.

مصباحی‌مقدم خاطرنشان کرد: هم اکنون یک طرح دوفوریتی درباره تسعیر دارایی‌های خارجی بانک مرکزی داشتیم که شورای نگهبان به این طرح ابهاماتی را گرفته است. بررسی این طرح باید به عنوان دستور اول جلسه صبح قرائت می‌شد تا رسیدگی به آن اتمام می‌رسید اما این اتفاق نیفتاد و این اقدام هیئت رئیسه مجلس با روح دوفوریت تناقض دارد.

نماینده تهران در مجلس گفت: اگر بنا باشد امروز بررسی این طرح به نتیجه نرسد و زمان از بین برود به معنای آن است که بررسی این طرح بعد از برگزاری مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب خواهد بود و به نظرم این اقدامات هیئت رئیسه خلاف روح دوفوریت و آئین‌نامه داخلی مجلس است، تقاضای بنده این است که هم اکنون با توجه به اینکه ظرف 5 دقیقه امکان رای‌گیری برای این طرح وجود دارد، این کار را انجام دهید چرا که هیچ بحث اساسی در باره این طرح وجود ندارد بلکه تنها رفع ابهام است.

در ادامه این جلسه محمدرضا باهنر نائب رئیس دوم مجلس که در غیاب لاریجانی و ابوترابی‌فرد ریاست ساعتی از صحن علنی را بر عهده داشت، در پاسخ به مصباحی‌مقدم گفت: ممکن است موضوع مورد نظر شما قابل تامل باشد ولی ما اینجا مجبوریم به نص صریح آئین‌نامه داخلی عمل کنیم. به روح یا چیزهای دیگر یا معنای آئین‌نامه نمی‌توان عمل کرد.

وی افزود: دو فوریتی ما را الزام می‌کند که در یک زمان مشخص به بحث ورود کنیم اما خروج آن گاهی طول می‌کشد. ما وسط دستور هیچ راهی نمی‌توانیم در آئین‌نامه داخلی پیدا کنیم که یک دستوری را در وسط دستور دیگری شروع به بحث وبررسی کنیم.

نائب رئیس مجلس گفت: ما درباره همین گزارش کمیته حادثه 22 بهمن قم که برخی از آقایان هم اعتراض کردند، بنده هم اصرار داشتم و علاقمند بودم که امروز گزارش کمیسیون امنیت ملی درباره حادثه 22 بهمن قم در صحن علنی قرائت شود اما راه آئین‌نامه‌ای پیدا نکردیم،‌چون ما دستوری را در دستور جلسه داشتیم و باید به اتمام برسد تا بتوانیم دستور بعدی را مورد رسیدگی قرار دهیم.

نماینده تهران در مجلس اضافه کرد: دستور بعدی ما همین طرح دوفوریتی اعاده شده تسعیر دارایی‌های بانک مرکزی از شورای نگهبان بود که شما مطرح کردید، روح دوفوریتی که شما گفتید درست است اما همین طرح سنجش و پذیرش دانشجو که در حال بررسی آن در صحن هستیم، با رای 160 نماینده مجلس، خارج از نوبت در دستور کار صحن علنی قرار گرفته است. یعنی 160 نماینده مجلس به اشد رویه خواستار تغییر دستور صحن علنی بودند، نمی‌توانیم بررسی‌ این طرح را قطع کنیم و وارد بررسی طرح دیگری شویم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها