امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۸:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29587
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سی ان ان، حزب مخالف دولت کامبوج نتایج انتخابات پارلمانی این کشور که به پیروزی مجدد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سی ان ان، حزب مخالف دولت کامبوج نتایج انتخابات پارلمانی این کشور که به پیروزی مجدد هون سن نخست وزیر کامبوج منجر شده است را نپذیرفت و آن را رد کرد.

«حزب جبهه نجات ملی» اعلام کرد؛ برگزاری انتخابات مشکلاتی داشت که باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرند.

مردم کامبوج روز یک شنبه به پای صندوقهای رای رفته بودند و بیش از 9 میلیون واجد رای دادن وجود داشت.

براساس نتایج اولیه منتشر شده توسط کمیسیون ملی انتخابات، حزب مخالف دولت 55 کرسی پارلمان را تصاحب کرده اما این تعداد برای ساقط کردن هون سن رئیس «حزب حاکم مردم» که 68 صندلی پارلمان را تصاحب کرده است کافی نیست.

«سام رینسی» رهبر مخالفان دولت طی بیانیه‌ای خواستار تشکیل کمیته ای ویژه برای بررسی، به گفته او؛ همه بی نظمیها و مشکلات جدی انتخابات شده است.

هون سن نخست وزیر فعلی کامبوج مدت 28 سال است که قدرت را در اختیار دارد.

نتایج رسمی انتخابات درحالی اعلام شد که مخالفان دولت کامبوج روز یکشنبه مدعی پیروزی در انتخابات قبل از اعلام نتایج رسمی شدند.

قبل از آنکه کمیسیون انتخابات کامبوج نتایج را اعلام کند، حزب جبهه نجات ملی در بیانیه ای اعلام کرد در برابر هون سن، نخست وزیر این کشور که از سال 1985 قدرت را در اختیار دارد، به پیروزی رسیده است.

رینسی رهبر مخالفان روز 19 جولای پس از عفو غیر منتظره، از تبعید خودخواسته به کامبوج بازگشت، ولی مقامات از شرکت او در انتخابات جلوگیری و اعلام کردند زمان برای نام نویسی رینسی به اتمام رسیده است .
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها