امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29599
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 77
به گزارش فارس به نقل از تلویزیون دولتی افغانستان، حامد کرزی با ژنرال «هاستن» فرمانده مرکزی ارتش آمریکا در خصوص مسائل مختلف بحث و گفت‌وگو کرد. در ...

به گزارش فارس به نقل از تلویزیون دولتی افغانستان، حامد کرزی با ژنرال «هاستن» فرمانده مرکزی ارتش آمریکا در خصوص مسائل مختلف بحث و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که شب گذشته در کاخ ریاست جمهوری انجام شد، هر 2 طرف در رابطه با پیشرفت و موفقیت‌های نیروهای امنیتی افغان، قرارداد امنیتی کابل- واشنگتن و مسائل منطقه‌ای بحث و تبادل نظر کردند.

هاستن از پیشرفت‌ها و موفقیت‌های ارتش ملی افغانستان اظهار خرسندی کرد و گفت که ارتش ملی افغانستان اکنون توانایی آن را پیدا کرده است که طرح‌های عملیاتی را به صورت مستقل اجرا کند.

همچنین فرمانده مرکزی ارتش آمریکا از کمک و همکاری کشورش در زمینه تجهیز نیروهای زمینی و هوایی افغانستان اطمینان داد.

در این دیدار رئیس جمهور افغانستان همکاری‌های آمریکا را در عرصه‌های مختلف از جمله تجهیز و آموزش نیروهای امنیتی افغانستان مهم دانست و بر گسترش آن تأکید کرد.

یک نظامی دیگر ناتو در افغانستان کشته شد

آیساف با انتشار بیانیه‌ای از کشته شدن یک نظامی دیگر ناتو در مناطق مرکزی افغانستان خبر داد.

در بیانیه تصریح شده است که این نظامی خارجی روز گذشته در درگیری با شبه‌نظامیان جان خود را از دست داد.

در بیانیه به محل دقیق حادثه و هویت سرباز کشته شده اشاره نشده است. روز شنبه نیز 2 نظامی آمریکایی در شرق افغانستان جان خود را از دست دادند.

خشونت علیه زنان در افغانستان افزایش یافته است

دست کم روزانه 22 مورد از خشونت علیه زنان در کمیسیون حقوق بشر افغانستان به ثبت می‌رسد.

مسئولان کمیسیون حقوق بشر افغانستان ضمن نگرانی از افزایش خشونت علیه زنان، بیان داشتند که تنها در چهار ماه نخست سال جاری بیش از 2500 رویداد خشونت در برابر زنان در این نهاد ثبت شده است.

تلویزیون «لمر» به نقل از کمیسیون حقوق بشر افغانستان گزارش داد که فقط در 2 سال اخیر 280 مورد قتل زنان توسط اعضای خانواده آنان ثبت شده است.

در همین حال دیدبان حقوق بشر نیز افزایش خشونت‌ها در برابر زنان را بسیار نگران‌کننده خوانده و از دولت افغانستان خواسته است که به تعهدات خود در دفاع از حقوق زنان عمل کند.

«هیدربار» پژوهشگر دیدبان جهانی حقوق بشر در افغانستان اظهار داشت: دولت افغانستان نیاز دارد تا قانون منع خشونت در برابر زنان را به گونه جدی عملی کند.

کشته شدن 83 شبه‌نظامی در افغانستان

وزارت دفاع افغانستان با انتشار بیانیه‌ای از کشته شدن 83 شبه‌نظامی طالبان در 3 ولایت این کشور خبر داد. در بیانیه تصریح شده است که این شبه‌نظامیان در عملیات «سیمرغ» که از 4 روز پیش در ولایت‌های «ننگرهار»، «لوگر» و «پکتیا» راه اندازی شده است، کشته شده‌اند.

افزایش 40 درصدی صادرات افغانستان

اتاق تجارت افغانستان از افزایش 40 درصدی صادرات کالاهای افغانستان در 3 ماه نخست سال جاری خبر داد.

مسئولان این نهاد اعلام کردند که رقم ارزی صادرات کالاهای افغانستان در 3 ماه نخست سال جاری بیش از 100 میلیون دلار بوده است.

رئیس اتان تجارت افغانستان روز گذشته در یک نشست خبری گفت که واردات افغانستان در 3 ماه نخست سال جاری، شش درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار