امروز : جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 27
۰۵:۴۳
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 296
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 318
محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود، در پاسخ به این سوال که در برخی از واحدهای صنفی طلافروشی در سطح شهر تهران، سود ...

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود، در پاسخ به این سوال که در برخی از واحدهای صنفی طلافروشی در سطح شهر تهران، سود فروش طلا 8 درصد محاسبه می‌شود ، اظهار داشت: این موضوع تخلف محض است ومحمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود، در پاسخ به این سوال که در برخی از واحدهای صنفی طلافروشی در سطح شهر تهران، سود فروش طلا 8 درصد محاسبه می‌شود ، اظهار داشت: این موضوع تخلف محض است و اگر شهروندان سندی برای این تخلف داشته باشند، قابل رسیدگی از طریق بازرسی اتحادیه است.
وی افزود: تنها موضوعی که در محاسبات قیمت مصنوعات طلا امسال افزایش داشته است، مالیات بر ارزش افزوده بوده که از نرخ 5 درصد به 6 درصد افزایش داشته و بقیه موارد هیچ‌گونه افزایشی نداشته است.
رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر اظهارداشت: سود واحدهای صنفی برای فروش طلا و جواهر 7 درصد است، لذا هیچ واحد صنفی حق دریافت بیش‌ از این را ندارد.
وی افزود: مردم توجه داشته باشند که قیمت مصنوعات طلا شامل قیمت طلای خام، اجرت ساخت طلا، 7 درصد سود و اعمال 6 درصد مالیات بر ارزش افزوده بر مجموع سه مورد فوق اضافه می‌شود.
کشتی‌آرای همچنین در پاسخ به این سوال که برخی واحدهای صنفی اطلاعیه‌ای را نصب کرده‌اند که طلا را فقط به صورت طلای آب شده خریداری می‌کنند، گفت: دستورالعملی در این خصوص صادر نشده است، اما این اقدام به صورت ابتکاری و منطقی است، برای آن که طلافروش عیار طلایی را که خریداری می‌کند مشخص می‌کند.
به گزارش فارس، برخی واحدهای فروش مصنوعات طلا در خیابان کریمخان و در خیابان ستارخان، به طور خودسرانه سود واحد صنفی خود را افزایش داده‌اند و حتی در مواردی مشاهده شده است که برای جواهرات سودی نزدیک به 20 درصد از خریدار دریافت می‌کنند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها