امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29607
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس همایش «فلسطین محور وحدت جهان اسلام» صبح امروز (هفتم مرداد) با حضور ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس همایش «فلسطین محور وحدت جهان اسلام» صبح امروز (هفتم مرداد) با حضور آیت‌الله محمدعلی تسخیری مشاور بین‌الملل مقام معظم رهبری، صلاح الزواوی سفیر فلسطین در ایران، خالد ‌العماره رئیس دفتر حافظ منافع مصر در ایران، دیان ویرنجوریت سفیر اندونزی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سایر سفرا و نمایندگان کشورهای اسلامی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

*بیداری اسلامی ذهنمان را از پرداختن به مسأله فلسطین باز ندارد

دیان ویرنجوریت، سفیر اندونزی در ایران با اشاره به اهمیت برپایی چنین همایشی به ویژه در زمینه بیداری اسلامی در حوزه خاورمیانه گفت: پدیده بیداری اسلامی قرار نیست ذهن ما را از موضوع فلسطین منحرف کند. از آنجایی که شباهت‌های زیادی بین فلسطین و اندونزی در زمینه مبارزات علیه امپریالیسم غرب وجود دارد، باید بگویم که مردم فلسطین نظیر اندونزی نباید این اندازه برای آزادی خود صبر کنند.

وی با اشاره به اینکه نزدیک هفتاد سال از آوارگی مردم فلسطین از خانه‌هایش، بی‌عدالتی، محروم شدن از حقوق قانونی و شرعی آنها می‌گذرد، افزود: متأسفانه این مردم این رنج‌ها را براساس قطعنامه 194 سازمان ملل متحد که بسیار ناعادلانه صورت گرفت، تحمل می‌کنند و براساس آن سرزمینشان را به عده‌ای که تعدادشان از آنها کمتر بود، واگذار کردند.

ویرنجوریت ادامه داد: واقعیت این است که 80 درصد فلسطینی‌هایی که در سرزمین اشغالی زندگی می‌کردند، 57 درصد زمین‌هایشان را به اسرائیل واگذار کردند اما اکنون این تعداد به 77 درصد رسیده است و این سرزمین گشایی همچنان ادامه دارد.

*تلاش امام راحل برگ سبز حمایت از فلسطینیان شد

سفیر اندونزی در ایران با بیان اینکه بسیج حمایتی امام راحل از مردم فلسطین برگ سبزی در تاریخ فلسطینیان محسوب می‌شود، افزود: مرحوم امام دارای دیدگاه‌های وسیعی درباره فلسطین بودند و اقدام تاریخی ایشان نه تنها در آن زمان بلکه امروز نیز مسأله مهمی در جریان اشغال‌گری صهیونیست‌ها محسوب می‌شود. سازمان ملل تعداد بسیاری قطعنامه در محکومیت اسرائیل صادر کرده و بیان کرده که باید مرزها به 1968 برگردد و اسرائیل از سرزمین‌های اشغالی خارج شود ولی دولت اسرائیل همه قطعنامه‌ها را کنار گذاشته و به هیچ کدام عمل نکرده است.

*مردم 57 عضو سازمان همکاری‌های اسلامی برای مبارزه با صهیونیست با هم متحد شوند

وی با تأکید براینکه ما به عنوان پیروان پیامبر اسلام (ص) باید مردم 57 عضو سازمان همکاری‌های اسلامی را با یکدیگر همکار و متحد کنیم، افزود: این اتفاق نیفتاده است، گرچه همیشه بر حمایت از جهان اسلام در قبال خشونت‌های تحمیل شده بر علیه آنها تأکید شده است. ما کشورهای اسلامی دچار ضعف شده‌ایم و سازماندهی خود را از دست داده‌ایم.

وی با اشاره به پیام‌های مستمر امام خمینی (ره) در آن دوران برای اتحاد جهان اسلام گفت: امام در پیغام‌هایشان به استقلال فلسطین و از بین بردن این غده سرطانی امپریالیسم تأکید داشتند بنابراین باید از این پیام‌ها الهام بگیریم و اقدامات مهم عملی صورت دهیم.

ویرنجویت در ادامه تأکید کرد: برادران و خواهران مسلمان برای نگه داشتن دین پیامبر (ص) و تحقق عدالت، صلح، حقوق بشر و ... به مقوله فلسطین توجه کنند. اندونزی بخشی از جهان اسلام در دیار مسلمانان است و همیشه از مبارزات مردم فلسطین حمایت کرده و به شکل رسمی حتی در سال 1988 تصمیماتی در رابطه حمایت طولانی از مبارزات فلسطین صورت داده است.

وی با تأکید بر اهمیت اتحاد در جهان اسلام توضیح داد: امروزه کشورهای مسلمان دچار چالش‌های بسیاری توسط جهان غرب و رسانه‌ها شده‌اند بنابراین نیاز به اتحاد ما بخصوص بین شیعه و سنی بیش از گذشته است. قدس به عنوان نماد وحدت مسلمانان باید به ما تقابلمان با اسرائیل و دفاع از حقوق حقه مسلمانان را یادآوری کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها