امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29616
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۰
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ حجت‌السلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ حجت‌السلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خانه ملت در تذکری با استناد به ماده 79 آئین‌نامه داخلی مجلس، اظهار داشت: یکی از نمایندگان (پیرمؤذن) در تذکری که مطرح کرد، تلویحا نسبت ناروایی به من داد که حق دفاع دارم.

وی افزود: او به بنده اشاره کرد که در یادداشت هفته‌نامه 9 دی نسبت به مجلس بی‌احترامی شده است در حالی که اصلا اینگونه نیست، کمیته مجلس گزارشی درباره حادثه 22 بهمن قم تهیه کرده که ما به آن گزارش نقد کردیم، حتی ما به 4 عضو محترم این کمیته هم که اعضای انتصابی بودند، تعرضی نکردیم.

رسایی ادامه داد: ما یک نقدی به گزارش این کمیته مطرح کردیم که با موافقت هیئت رئیسه مجلس، گزارش در صحن علنی تکثیر و توزیع شد.

وی گفت: ما حتی مشکلی هم با قرائت این گزارش نداریم هر چند اگر قرائت شود به دلیل ضعف و تناقضاتی که دارد موجب وهن تریبون مجلس می‌شود اما قاعدتا آن کسانی که در این گزارش با ایما و اشاره از آنان یاد شده، حق پاسخگویی دارند و باز هم تأکید می‌کنم که ما نسبت به مجلس توهینی نکردیم.

در ادامه محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس در پاسخ به رسایی گفت: بالاخره مردم باید قضاوت کنند که چه کسی توهین کرده و چه کسی توهین نکرده است.

وی افزود: زود قضاوت کردن درست نیست و دوستان باید رعایت کنند، اجازه دهید حداقل در ابتدا گزارش قرائت شود و بعد انتقادادتان را مطرح کنید.

باهنر در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: ان شاء‌الله گزارش کمیته حادثه 22 بهمن قم به وقتش در صحن علنی قرائت می‌شود و بعضا برخی می‌توانند پاسخ دهند یا در رسانه‌ها جواب دهند، این موارد، موضوعات خاص آئین‌نامه‌ای است که به نظرم پیش پیش به قضاوت رفتن، استقبال و فرار به جلو شاید خیلی درست نباشد، در هر صورت نمایندگان باید رعایت کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها