امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29626
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمدرضا دستغیب نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز دوشنبه پس ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمدرضا دستغیب نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز دوشنبه پس از پایان جلسه علنی خانه ملت در جمع خبرنگاران گفت: تصور وکلای ملت از تعامل با دولت، عدم ورود مصداقی در تعیین وزرا بود و به همین دلیل پیشنهادی هم از سوی کارگروه‌های تعامل برای کابینه نداشته و نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه دولت هم از مجلس برای وزارتخانه‌ها گزینه‌ای را درخواست نکرده است، تصریح کرد: ما هیچ تلاشی برای ورود به مصادیق در تعیین وزرا نداشته و نخواهیم داشت.

نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه نقطه مطلوب این بود که دولت نظر مجلس درباره شرایط عمومی وزرا را طلب می‌کرد، گفت: با توجه به اینکه مجلس باید به وزرا رأی اعتماد دهد به نظر می‌رسد می‌توانستیم در این زمینه اقدامات مثبت‌تری انجام دهیم.

مسئول تشکیل کارگروه‌های تعامل دولت و مجلس در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگاران اظهار داشت: از هفته آینده این کارگروه‌ها به کارگروه‌های بررسی رأی اعتماد تغییر عنوان خواهند داد؛ در واقع پس از دریافت لیست رسمی وزرای پیشنهادی کارگروه‌ها نسبت به این مساله طرح موضوع کرده و افراد پیشنهادی را بررسی خواهند کرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس افزود: البته شایسته‌تر و پسندیده‌تر بود که دولت منتخب در موضوع انتخاب وزرا در یک افق معنایی نزدیک مسائل را دنبال می‌کرد.

وی با بیان اینکه بهتر بود رئیس‌جمهور منتخب برای کمیسیون‌های مجلس هم وقتی را در نظر می‌گرفتند، خاطر نشان کرد: همان طوری که رئیس‌جمهور منتخب برای وزرا وقت گذاشتند و مباحث آنها را گوش دادند مطلوب بود که این زمان برای کمیسیون‌ها نیز در نظر گرفته می‌شد تا ارتباط دولت با مجلس افزایش یابد.

دستغیب با تأکید بر اینکه شکل‌گیری ارتباط مطلوب بین مجلس و دولت نیازمند ارتباطی دوسویه است، اظهار داشت: اگر روابط به صورت رسمی پیش رود و اگر دولت منتخب مایل به برقراری روابط رسمی باشد در واقع در چنین وضعیتی اقدامات دشوارتر دنبال خواهد شد.

وی در همین زمینه تصریح کرد: دولت و مجلس باید در یک فضای دوستانه و با تعامل کامل مطالبات مردم را مطرح و پیگیری کنند و دولت هم بایستی وعده‌های خود را طرح موضوع کند تا بتوان در نهایت به نتیجه مشترکی که البته تا این لحظه پاسخ مثبتی درباره ساز و کارهای ارائه شده از سوی مجلس از جانب دولت ندیدیم.

این نماینده مردم در خانه ملت همچنین گفت: مجلس برای مرحله اول ساز و کاری داشت که طبق آن به یک تعامل رسید؛ البته مجلس دو فراکسیون اصلی هم دارد که پیشنهاد ما این بود که این دو فراکسیون که قالب همکاری‌ها با این دو فراکسیون پیش رود که ظاهرا نظر تیم آقای روحانی اینگونه نبود.

مسئول تشکیل کارگروه‌های تعامل دولت و مجلس با بیان اینکه وکلای ملت سازوکار لازم برای همکاری با دولت قبل از معرفی وزرا را داشته‌اند، گفت: نگاه ما در این مرحله عدم ورود به مصادیق بود اما دولت منتخب از این ظرفیت در این مرحله استفاده نکرد؛ در واقع دولت منتخب یک فرصت را در این مرحله از دست داد.

دستغیب اضافه کرد: اکنون که در حال ورود به مرحله دوم هستیم به محض ارائه پیشنهادها از سوی آقای روحانی ما ساز و کاری برای ارتباط مثبت و کمک به دولت خواهیم داشت البته این موضوعی در صورتی محقق می‌شود که این تمایل از سوی دولت هم مشاهده شود در غیر این صورت ما مجبور به انجام اقدامات خود به صورت رسمی هستیم.

وی با بیان اینکه در برهه فعلی تمامی مسائل در مدار رسمی قرار گرفته است، اظهار داشت: البته پیشبرد اقدامات به صورت رسمی صحیح است و ما هم به آن احترام می‌گذاریم اما با توجه به شرایط فعلی کشور و شعارهای آقای روحانی مبنی بر اعتدال، تشکیل دولت فراگیر و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها مطلوب‌تر آن است که از مجلس هم به عنوان یک ظرفیت استفاده شود.

این نماینده مردم در خانه ملت در همین زمینه اظهار داشت: البته به نظرم قدری ظرفیت مجلس توسط برخی مشاوران آقای روحانی کم اهمیت جلوه داده شده است که این کار را برای خدمت‌رسانی دشوار می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها