امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2963
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 300
حسین شمس‌الدینی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: همایش بین‌المللی باستان‌شناسی جیرفت با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، ...

حسین شمس‌الدینی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: همایش بین‌المللی باستان‌شناسی جیرفت با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، استاندار کرمان و بیش از 100 باستان‌شناس داخلی و خارجی برگزار می‌شود.

وی افزود: این همایش بین‌المللی با حضور مقامات ارشد استانی، کشوری و جمع زیادی از باستان‌شناسان داخلی و خارجی و دانشجویان برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان  به برنامه‌های روزهای اول این همایش اشاره کرد و گفت: در روز اول این همایش مقامات ارشد و باستان‌شناسانی چون انریکو اسکالونه، احمد آزادی، صادق ملک شهمیرزادی، نادر علیدادی‌سلیمانی، مهدی رازانی، مرتضی حصاری، حمیده چوبک، پریسا محمدی و ... در زمینه پژوهش‌های باستان‌شناسی جیرفت به ایراد سخنرانی می‌پردازند.

شمس‌الدینی ادامه داد: در روز دوم نیز اساتیدی چون میرعابدین کابلی، حسینعلی کاوش و رولان بزانول در زمینه گاه‌نگاری جنوب شرق ایران سخنانی را ارائه می‌کنند.

وی به برگزاری نمایشگاه باستان‌شناسی در حاشیه این همایش اشاره کرد و تصریح کرد: در این نمایشگاه آثاری باستانی که از کشور انگلستان برگردانده شده و دیگر آثاری که طی سال‌های اخیر در شهرستان جیرفت کشف شده به معرض نمایش در می‌آید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان همچنین از برپایی نمایشگاه کتاب در محل موزه جیرفت خبر داد و گفت: در این نمایشگاه انواع مختلف کتاب‌های باستان‌شناسی و مقاله‌های منتخب که به چاپ رسیده‌اند، عرضه و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/2446/م20
برچسب ها:
آخرین اخبار