امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29631
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری "شهدانا" بحرین، جنبش تمرد بحرین با صدور بیانیه ای بر حق برگزاری تظاهرات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری "شهدانا" بحرین، جنبش تمرد بحرین با صدور بیانیه ای بر حق برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز مردم برای درخواست جهت دستیابی به حقوقشان تاکید کرد.

جنبش تمرد در بیانیه شدید اللحن خود علیه رژیم بحرین بر بطلان همه تهدیدهای مطرح شده در جلسه دیروز مجلس ملی این کشور علیه تظاهرات کنندگان مسالمت جو تاکید کرد.

این جنبش همچنین در بیانیه خود بر حق برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز خصوصا در شهر منامه تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است: ملت سرافراز ما آماده همه احتمالات است. با اصرار و جرات کامل برای گرفتن حقوق کامل خویش و بازگرداندن کامل قدرت به حاکمیت خود گام برخواهد داشت.

جنبش تمرد مسئولان رژیم بحرین را تهدید کرد با یک سری مراسم و تحرکات خواب آنها را پریشان کند و ملت در این مراسم و تحرکات برای باز پس گیری حقوق خود آمادگی کامل داشته باشد.

مجلس ملی بحرین، از مجموع 40 نماینده پارلمان به همراه 40 نفر عضو مجلس شورای منصوب از سوی پادشاه تشکیل شده است.

این مجلس در پایان جلسه فوق العاده دیروز خود برای تعدیل قانون به اصطلاح مبارزه با تروریسم درخصوص شماری از توصیه ها به توافق رسید.

ممنوعیت برگزاری هرگونه تظاهرات در شهر منامه، تشدید مجازات‌ها و اعمال حالت فوق العاده و سلب تابعیت و برخورد با جمعیت‌های سیاسی از جمله این توصیه‌ها است.

حمد بن عیسی آل خلیفه شاه بحرین نیز با ستایش از توصیه‌های تصویب شده در جلسه فوق العاده مجلس ملی گفت: این توصیه ها ملی است و همه آنها مدنظر قرار خواهد گرفت زیرا به نفع امنیت کشور و شهروندان است و امنیت و نظام را از جرایم تروریستی درامان می دارد و منافع شهروندان در کار و زندگی روزانه را که با بسته شدن خیابانهای اصلی و ورودیهای منتهی به مناطق حیاتی تاثیر پذیرفته است، حفظ می کند.

وی از همه مراجع ذیربط خواست تا برای اجرایی کردن این توصیه‌های مهم در سریعترین زمان ممکن از طریق کانال های قانونی موجود تلاش کنند.

رژیم بحرین از اعلام موجودیت جنبش تمرد در این کشور به هراس افتاده و وضع قوانین سختگیرانه، عملیات گسترده امنیتی و برخورد شدید علیه فعالان و معترضان را پیش از فرا رسیدن 14 اوت [23 مرداد] آغاز کرده و به خانه‌های مردم یورش و افراد را بازداشت می‌کند. مردم بحرین از هم اکنون خود را برای تظاهرات روز 14 آگوست [23 مرداد] آماده می‌کنند.

جنبش « تمرد بحرین» خواستار حضور گسترده مردم در تظاهرات روز 14 آگوست شده‌ است. این روز با استقلال بحرین از استعمار انگلیس نیز مصادف است. بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد تظاهرات و اعتراضات مردمی علیه رژیم آل خلیفه است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها