امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29633
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الاهرام، بشیر الکبتی، یک مقام جماعت اخوان المسلمین در لیبی درباره دعوت‌ها به تکرار حوادث مصر در کشورش ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الاهرام، بشیر الکبتی، یک مقام جماعت اخوان المسلمین در لیبی درباره دعوت‌ها به تکرار حوادث مصر در کشورش هشدار داد.

صد ها تن از شهروندان لیبیایی شنبه گذشته و در پی ترورهای بنغازی به مقر حزب عدالت و سازندگی شاخه سیاسی جماعت اخوان المسلمین در طرابلس و بنغازی حمله کردند.

الکبتی در گفت‌وگو با شبکه الجزیره گفت: لیبی همچون مصر نیست و وقوع حوادث مشابه مصر در لیبی این کشور را با عواقب فاجعه باری روبه رو می کند زیرا در لیبی همه مردم مسلح هستند.

این مقام اخوان المسلمین در لیبی تاکید کرد: موج خشونت ها در لیبی بالا گرفته است و در پس ترورها و انفجارهای بنغازی کسانی هستند که با به هم ریختن اوضاع کشور و ریختن خون شهروندان منافع بزرگی را برای خود محقق می کنند.

وی افزود: حملات در بنغازی تایید می کند که دشمن علیه قیام مردم لیبی وارد عمل شده است و با هدف گرفتن ثبات لیبی می خواهد این کشور به هرج و مرج کشیده شود.

الکبتی همه نیروهای ملی را به وحدت و همبستگی برای ممانعت از فرصت یافتن دشمن خارجی فراخواند و از دولت لیبی نیز خواست هر چه سریع تر عوامل ترورها در بنغازی را شناسایی و مجازات کند.

هدی البنانی، عضو پارلمان لیبی از حزب عدالت و سازندگی نیز تاکید کرد که بقایای نظام سابق مردم را به حمله به مقر احزاب در شهرهای مختلف تحریک می کنند و خیال خام بازگشت به قدرت در کشور را در سر می پرورانند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها