امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29643
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، "خالد بن فرحان بن عبدالعزیز" شاهزاده عربستانی اخیرا با انتشار بیانیه‌ای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، "خالد بن فرحان بن عبدالعزیز" شاهزاده عربستانی اخیرا با انتشار بیانیه‌ای جدایی خود را از خاندان حاکم بر این کشور اعلام کرد.

یک فعال عربستانی که با نام مستعار "مجتهد" به منبع موثقی از اخبار پشت پرده این کشور تبدیل شده از جزئیات بیشتری در خصوص جدایی "خالد بن فرحان بن عبدالعزیز" از خاندان حاکم سعودی پرده برداشت.

مجتهد در جدیدترین اظهارات خود درباره خالد بن فرحان و مشکل او با حکومت آل سعود و علت اتخاذ این تصمیم گفت: خالد بن فرحان از اعضای خاندان آل سعود است و سه نسل از اجداد او در جنگ های عبدالعزیز مشارکت داشته اند، با این وجود هیچ یک از اعضای خانواده الفرحان در حاکمیت نیستند.

وی افزود: مشکل زمانی آغاز شد که پدر خالد یعنی فرحان بن عبدالعزیز الفرحان 30 سال پیش از سوی شاهزاده سلمان تحت فشار قرار گرفت و از سفر به خارج از کشور منع شد. علت این فشارها، مخالفت فرحان الفرحان با دخالت سلمان بن عبدالعزیز در زندگی شخصی او بود به همین علت سلمان او را از سفر منع و تحرکات او را محدود کرد و او را زیر نظر قرار داد.

مجتهد تأکید کرد: این ممنوعیت و فشارهای دیگر، فرحان الفرحان را دچار ناامیدی و افسردگی کرد و از آن زمان به بعد منزوی شد؛ اما برخی از پسران و دختران او از جمله خالد این محدودیت را رد کردند و توانستند به خارج از کشور سفر کنند؛ این مسئله باعث شد سلمان برای بازگشت و محدود کردن آنها مانند پدرشان برنامه ریزی کند.

مجتهد ادامه داد: تلاش سلمان در رابطه با خالد به نتیجه نرسید اما توانست یکی خواهرانش را که دندانپزشک است از خارج بازگرداند و او را در بازداشت خانگی قرار دهد که هنوز هم در بازداشت خانگی است.

این فعال عربستانی تصریح کرد: خالد به تحصیل خود در خارج ادامه داد و در سالهای گذشته تلاش کرد سلمان را متقاعد کند که از دخالت در زندگی شخصی آنها دست بردارد، اما سلمان درخواست او را به طور کامل رد کرد و فقط سعی داشت او را با پول فریب دهد.

مجتهد اظهار داشت: همانطور که خالد می گوید او به نژادپرستی مسئولان ارشد آل سعود و جرات انها در دروغ گویی و فریبکاری و پیمان شکنی و سوء استفاده از دین پی برده است. خالد از مدتها پیش به این باور رسیده بود و قصد داشت این موضع را اتخاذ کند اما تنها، نگرانی او از وضعیت خواهرش در ریاض باعث تاخیر در این موضع گیری شد.

وی تأکید کرد: مقامات آل سعود بعد از اینکه متوجه شدند خالد قصد دارد بیانیه ای صادر کند تهدید کردند که به خواهرش آزار خواهند رساند، اما او تصمیم گرفت درنگ نکند و به این کار ادامه دهد که چه بسا این اقدام آنها را از این کار بازدارد.

مجتهد گفت: اما مقامات آل سعود بعد از انتشار بیانیه در تنگنا قرار گرفتند و از سخنانی که خالد بعد از بیانیه مطرح خواهد کرد نگرانند و از این می ترسند که از هم گسیختگی و مشکلات شان فاش شود اما تظاهر می کنند که به این موضوع توجهی ندارند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار