امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2965
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 261
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری مرکوپرس، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا روز گذشته در کنفرانس خبری گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری مرکوپرس، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا روز گذشته در کنفرانس خبری گفت: «من در تماس تلفنی با کارتس، حسن نیت مردم و دولت ونزوئلا برای برقراری بهترین روابط با پاراگوئه را اعلام کردم.»

وی افزود: «مکالمه خوبی بود و ما تمایل خود برای برقراری روابط اقتصادی، تجاری، دیپلماتیک، سیاسی و فرهنگی اعلام کردیم.»

مادورو همچنین با آرزوی موفقیت برای رئیس جمهور منتخب پاراگوئه اظهار امیدواری کرد وی بتواند بر شرایط کنونی به وجود آمده پس از استیضاح رئیس جمهور سابق این کشور فائق آید.

روابط کاراکاس- آسونسیون همواره با سردی مواجه بوده و پاراگوئه سال گذشته سفیر ونزوئلا در این کشور را به اتهام دخالت در حوادث مربوط به استیضاح لوگو از کشور اخراج کرد.

همچنین رای منفی پاراگوئه به عضویت کامل ونزوئلا در بلوک تجاری مرکوسور همواره از عوامل تنش در روابط دوجانبه بوده است.

فرصت حضور ونزوئلا در مرکوسور زمانی فراهم شد که عضویت پارگوئه در این بلوک به دلیل برکناری رئیس‌جمهور این کشور از قدرت به حال تعلیق درآمده است.

«هوراسیو کارتس» روز گذشته موفق شد درانتخابات ریاست جمهوری پاراگوئه با کسب 46 درصد آرا، رقیب خود «افرین آلیگر» از حزب افراطی لیبرال که 37 درصد آرا را به دست آورده بود، شکست دهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها