امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29669
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یکی از بازرسان بازنشسته استرالیایی اعلام کرده است که براین باور است یک افسر سرویس محرمانه آمریکا ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، یکی از بازرسان بازنشسته استرالیایی اعلام کرده است که براین باور است یک افسر سرویس محرمانه آمریکا گلوله‌هایی را شلیک کرد که یکی از این گلوله‌ها به کشته شدن «جان اف کندی»، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا منجر شد.

کانال «ریلز» قرار است مستندی را پخش کند که در این مستند نشان داده می‌شود که کندی به طور تصادفی توسط یک مأمور سرویس محرمانه آمریکا کشته شد.

یکی از سایت‌های خبری استرالیا گزارش کرد: مستند «جان اف کندی: تفنگ دودزا» بر اساس اطلاعات یک افسر پلیس بازنشسته استرالیایی به نام «کالین مک لارن» و کتاب «اشتباه مرگبار: گلوله‌ای که جان اف کندی را کشت» نوشته «بونار منینگر»، ساخته شده است.

مک لارن به مدت 4 سال به دنبال شواهدی در خصوص مرگ کندی بود که در 22 نوامبر 1963 در «دالاس» کشته شد.

او به همراه منینگر همچنین بر شواهدی تکیه کردند که از کتاب «هوارد دوناهو» به دست آمده بود و در آن کتاب نوشته شده بود «جرج هایکی» مأمور سرویس محرمانه آمریکا یکی از گلوله‌هایی را شلیک کرد که به کندی برخورد کرد.

دوناهو می‌گوید وقتی «لی هاروی اوسوالد»، تک تیراندازی که کندی را ترور کرد، اولین گلوله را شلیک کرد، هایکی تلاش کرد تا متقابلاً تیراندازی کند.

مک لارن ادامه داد از آنجاییکه هایکی تجربه کافی برای استفاده از سلاحی که سرویس محرمانه در اختیارش قرار داد را نداشت، به صورت تصادفی کندی را هدف قرار داد.

گزارش کمیسیون وارن در دهه 1960 نتیجه‌گیری کرد که اسوالد تنها فرد مسلحی بوده که کندی را ترور کرده است اما مستند ترور کندی که روایت دیگری از ترور رئیس‌جمهور اسبق آمریکا دارد، قرار است در ماه نوامبر در آمریکا، استرالیا و کانادا پخش شود.
 انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها