امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29682
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۱
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی ظهر امروز در جمع زائران و نمازگزاران حرم مطهر حضرت معصومه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی ظهر امروز در جمع زائران و نمازگزاران حرم مطهر حضرت معصومه (س) در تفسیر آیه 34 سوره احزاب با اشاره به اینکه وظایف و توقع از افراد با توجه به جایگاه‌هایی که دارند متفاوت است بیان کرد: توقع نسبت به شخص، زمان، مکان و... متفاوت است.

وی با اشاره به اینکه برخی از انجام امور که در گذشته انجام می‌شده است در نظام جمهوری اسلامی جایی ندارد تاکید کرد: در نظام جمهوری اسلامی انجام برخی امور از مسئولان قابل پذیرش نیست.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه در آیه 34 سوره احزاب به همسران پیامبر تاکید شده است که هم آیات خداوند و هم حکمت را مورد توجه قرار دهند اظهار کرد: در یک تفسیر منظور آیات الله خواندن متن قرآن و منظور از حکمت محتوای آیات آمده است و انتظاری که از همسران پیامبر می‌رود این است که به این دو مهم توجه داشته باشند.

وی بیان کرد: تفسیر دیگر این است که آیات‌ الله اشاره به آیات قرآن داشته و حکمت اشاره به کلام خاتم الانبیا محمد(ص) دارد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به اینکه خداوند باریک‌بین بوده و همه امور را ثبت و ضبط می‌کند یادآور شد: باید به حساب خود رسیدگی لازم را داشته باشیم و همه اعمال انسان مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در روایات آمده است که از گناهان کوچک بترسید گفت: انسان از گناهان کبیره وحشت دارد ولی از گناهان کوچک کمتر احساس خطر می‌کند در حالی که اگر انسان از گناهان کوچک هراس نداشته باشد در ادامه، راه برای انجام گناهان کبیره هموار می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم اظهار کرد: در شب‌های احیا نه تنها باید از گناهان کبیره توبه کنیم، بلکه باید از گناهان کوچک که ممکن است تعداد آنها زیاد باشد توبه کنیم.

وی با اشاره به اهمیت استجابت دعا و شرایط آن گفت: یکی از مهم‌ترین شرایط استجابت دعا زنده شدن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر است، نباید بی‌تفاوت از کنار صحنه‌های منکرات رد شد چرا که دعا در این شرایط مستجاب نمی‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه در امر به معروف خشونت جایی نداشته و با ادب و محبت همراه است تصریح کرد: متأسفانه در سال‌های اخیر از سوی برخی مسئولان فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر مورد بی‌مهری قرار گرفت و گفتند ما از گشت ارشاد بدمان می‌آید.

وی اضافه کرد: کار به جایی رسیده است کسی که امر به معروف و نهی از منکر کرده از سوی اوباش کتک خورده است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه در جمهوری اسلامی اقامه صلاة، اقامه زکات و امر به معروف و نهی از منکر مهم بوده و مورد توجه جدی قرار می‌گیرد تصریح کرد: باید همه به سهم خود تلاش لازم را داشته باشیم و فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر را زنده کرده تا دعاهایمان مستجاب شود.

وی با تسلیت سالروز شهادت پیشوای نخست شیعیان گفت: امیرالمؤمنین تا آخرین لحظه زندگی تعلیم و تربیت بندگان خدا را فراموش نکرد.
انتهای پیام/2258/ش40/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها