امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29699
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دوازدهمین مقاله شفاهی حسن رحیم‌پور ازغدی به کوشش مؤسسه فرهنگی هنری طرحی برای فردا منتشر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دوازدهمین مقاله شفاهی حسن رحیم‌پور ازغدی به کوشش مؤسسه فرهنگی هنری طرحی برای فردا منتشر شد.

این پرسش و پاسخ صوتی به اندیشه سیاسی، از دو زاویه نظر می‌کند و مفاهیم ذیل را به بحث می‌گذارد: از سویی، فرمایشات حضرت امیر (ع) در حوزه تأخیر حقوق و نسبت آن با مطالبه حقوق، اهمیت حقوق سیاسی، تکافو و تعادل حقوق متقابل، الهی یا سکولار بودن حقوق بشر، نسبت صلاح و فساد دولت و ملت، ارتباط حقوق با دین و معنویت و با وحدت و همبستگی یا فروپاشی اجتماعی، نسبت حقوق مردم با توطئه در دین و تعطیل احکام و بی تفاوتی اجتماعی، حقوق خانواده، نسبت تقوا با مشارکت در دنیا، اقتدار اراذل و انحلال دولت ها و ...مطرح می‌شود.

پاسخ رحیم‌پور ازغدی به پرسش‌هایی درباره «مبانی سیاست سکولار مدرن»

 
و از سوی دیگر مبانی سیاست سکولار مدرن با ایده‌هایی از ماکیاول تا بنتام در خصوص تحلیل تئوری سیاسی و مفهوم نظریه، نسبت علم سیاست با فلسفه سیاست، متدلوژی در سیاست، نسبت قدرت با مذهب اخلاق، حقوق و فلسفه، غایت سیاست، انضباط ذهن تحلیلی، مفهوم حاکمیت و مشروعیت دولت ملی و فراملی گرایی و معادله آزادی فرد با اقتدار دولت و ... مورد مداقه قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها