امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۰۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29713
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۴
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از هفته نامه «المنار فلسطین»، یک دیپلمات تُرک تأکید کرد که ممکن است در آینده نزدیک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از هفته نامه «المنار فلسطین»، یک دیپلمات تُرک تأکید کرد که ممکن است در آینده نزدیک «احمد داوود اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه وادار به استعفا شود.

این منبع که نخواست نامش فاش شود تأکید کرد که «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر ترکیه که اوغلو را به عنوان مشاور خود در سیاست‌های حزب حاکم برگزیده بود تحت فشار است که وزیر خارجه را به دلیل شکست سیاست های خارجه ترکیه برکنار کند.

وی افزود: همه برنامه‌ها و طرح‌هایی که از سوی اوغلو مطرح شده یا شکست خورده و یا در حال شکست است بنابراین فشارها بر نخست وزیر برای کنار گذاشتن اوغلو تشدید شده است.

ترکیه از گروه اخوان المسلمین در مصر حمایت می کرد و با برکناری مرسی، آنکارا این اقدام را کودتای نظامی توصیف کرد و در همین راستا طرح‌هایی در قاهره برای قطع روابط دیپلماتیک با آنکارا مطرح شده است.

ترکیه همچنین از حامیان اصلی معارضان سوری است و استانبول به پایتخت ائتلاف معارضان خارج نشین سوریه تبدیل شده که با پیروزی‌های مکرر ارتش سوریه، جایگاه ترکیه در منطقه تنزل پیدا کرده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار