امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29715
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۴
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» امروز در نسخه چاپی خود که به زبان عبری به چاپ می‌رسد، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» امروز در نسخه چاپی خود که به زبان عبری به چاپ می‌رسد، بخشی از مباحث مطرح شده در جلسه دیروز کابینه اسرائیل در مورد آزادی اسرای فلسطینی را منتشر کرد.

در قسمتی از این صحبت‌ها «نفتالی بنت» وزیر مسکن و شهرسازی رژیم‌صهیونیستی ادعا می‌کند که اعراب زیادی را در زندگی‌اش به قتل رسانده و با این واقعیت مشکلی هم ندارد. این اظهارات را «گابی گزیت» مجری معروف رادیو اسرائیل نیز در مطلبی که در پایگاه رادیو 104 منتشر کرده، تائید کرده و بنت را یک شهرک‌نشین تندرو توصیف کرده است.
وی این صحبت‌ها را حین بحث با «یاکوف آمیدرور» مشاور امنیت ملی نخست‌وزیر مطرح کرده و گفته است که اسرائیل باید به محض بازداشت فلسطینی‌های به زعم او تروریست، آن‌ها را به قتل برساند.

بنت در بخشی از این صحبت‌ها می‌گوید: اگر تروریست‌ها را گرفتید، خیلی ساده باید آن‌ها را بکشید.

و آمیدرور در پاسخ به او می‌گوید: اما این کار غیرقانونی است.

بنت در جواب می‌گوید: من در زندگی‌ام عرب‌های زیادی را کشته‌ام و مشکلی هم با این موضوع ندارم.

بنت از مخالفان سرسخت آزادی اسرای فلسطینی است. این یکی از شروط تشکیلات خودگردان برای بازگشت به مذاکرات سازش است و «بنیامین نتانیاهو» اعلام کرده است که با آزادی 104 نفر از اسرای فلسطینی بازداشت‌شده پیش از معاهده سال 1993 اسلو موافق است. با این حال گروه‌های تندرو و شهرک‌نشینان اسرائیلی با این اقدام مخالف هستند. بنت رهبر حزب «هبیت هیهودی» یکی از احزاب تندرو اسرائیلی است که به کلی با مذاکرات صلح مخالف بوده و خواستار الحاق باقی‌مانده اراضی فلسطینی‌ها به اسرائیل است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار