امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29725
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۴
تعداد بازدید: 255
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، تعدادی از جوانان سوری با تشکیل گروه های کمک رسانی داوطلبانه در صدد کمک رسانی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، تعدادی از جوانان سوری با تشکیل گروه های کمک رسانی داوطلبانه در صدد کمک رسانی به خانواده های زیان دیده در سوریه و نیز ارتش هستند.

احمد احمد حاتم هماهنگ کننده فعالیت های جنبش «جوانان عزم خود را جزم کرده اند» در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهارداشت: این جنبش در پایان سال 2011 تحت عنوان «عقل هایی برای جستجو و دست هایی برای کار» تشکیل شد و هدف از تاسیس آن مقابله با توطئه علیه سوریه از هر راه ممکن و با استفاده از امکانات موجود بود تا به این ترتیب سوریه بار دیگر با بشار اسد پیروز شود.

وی با اشاره به بحران موجود در سوریه، نقش اقدامات داوطلبانه در بازسازی کشور و  کمک به خانواده هایی که از این بحران زیان دیده و نیز حمایت از خاک کشور را بسیار موثردانسته و تصریح کرد: گروههای داوطلبانه به دلیل ارتباط مستقیم با مردم، اهمیت خود را در جامعه به اثبات رسانده اند.

حاتم در عین حال گفت: به دلیل شرایط دشوار کشور، این گروه ها با مشکلات متعددی روبه رو هستند ازجمله اینکه نهادهای دولتی و خصوصی در شرایط موجود قادر به حمایت از این گروه ها نیستند از همین رو آنان با مسائل متعدد  از جمله مشکلات اداری و ازآن مهم تر مشکلات مالی روبه رو هستند.

وی دولت را به ارائه کمک های لجستیکی از گروه های کمک رسانی داوطلب فراخوانده و تاکید کرد: عملکرد این گروه ها در جامعه موثر بوده  به ویژه اینکه سوریه اکنون با جنگ تبلیغاتی برای نابودی وحدت و یکپارچگی ان روبه رو است از همین رو بخشی از فعالیت جنبش جوانان داوطلب، تشریح و توضیح نحوه فعالیت ارتش و تلاش آنان برای حفظ خاک سوریه ونابودی دشمنان است تا به این ترتیب جوانانان داوطلب ضمن مبارزه با طایفه گرایی و تفکرات افراطی و تکفیری مردم را به انسجام با ارتش سوق دهند.

حاتم در ادامه تصریح کرد: گروه های داوطلب در سراسر کشور فعالیت می کنند و هرچند بین همه آنان هماهنگی و ارتباط وجود ندارد اما  فعالیت آنان همچنان ادامه داشته و خدمت آنان به وطن متوقف نشده است و اولویت کار آنان مبتنی بر کمک به سوریه است و در مرحله پس از پایان جنگ نیز این گروه ها به دنبال راه ها و اقداماتی خواهند بود که با شرایط حاکم هماهنگ بوده و در زمان مناسب اقدامات مناسب و کارآمد صورت گیرد.

پس از پایان بحران در سوریه، جنگ علیه فاسدان آغاز خواهد شد

هماهنگ کننده فعالیت های جنبش جوانان در توضیح این مطلب افزود: پس از پایان بحران موجود در سوریه، جنگ علیه فاسدان، اصولگرایان و تمام کسانی که کشور را در معرض ضرر و زیان قرار داده اند، آغاز می شود که البته بدون خونریزی خواهد بود و در این میان ما همچنان نقش داوطلبانه داشته و بر خدمت به کشور و مردم تاکید خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: کمک رسانی به کسانی که در راه دفاع از کشور زخمی شده اند، این احساس را به آنان می دهد که افراد جامعه در کنارشان  هستند و همین اقدام هرچند کوچک بر یک فرد تاثیر زیادی دارد و به جهانیان نیز نشان می دهد که سوری ها دوستدار یکدیگر بوده و با هم همکاری دارند و البته درشرایطی که سوری ها پذیرای پناهندگان فلسطینی بوده و در خانه های خود را به روی پناهندگان عراقی باز گذاشتند چگونه با هم وطنان خود همکاری نداشته باشند؟

حاتم افزود: فعالیت جوانان داوطلب در مقابله با جنگ تبیلغاتی و ارائه تصویر درستی از نیروهای ارتش و عقیده و اخلاق آنان به میزان زیادی در کمک های مردمی  به ارتش موثر بوده و بیش از پیش موجب رشد فعالیت داوطلبانه شدند.

وی تاکید کرد: ارتش، ملت، رسانه ها و رهبران سوریه باید یکصدا در برابر توطئه ها و حملات غربی در کنار یکدیگر قرار گیرند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها