امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 21
۱۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2973
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۷
تعداد بازدید: 159
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، محمدعلی ثابت قدم ظهر امروز در جلسه با مدیرکل دفتر امور هنرهای تجسمی کشور و مسئولان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، محمدعلی ثابت قدم ظهر امروز در جلسه با مدیرکل دفتر امور هنرهای تجسمی کشور و مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اعلام کاربری فرهنگی ساختمان اصلی شهرداری رشت در 28 اردیبهشت ماه جاری اظهار کرد: مکان مذکور برای انجام امور فرهنگی آماده می‌شود.

وی از راه‌اندازی موزه هنرهای معاصر گیلان در ساختمان اصلی شهرداری رشت خبر داد و افزود: ساختمان مذکور با نام استاد محجوبی هنرمند بزرگ نقاش گیلانی در کشور و جهان نامگذاری می‌شود.

ثابت قدم میدان شهرداری رشت را مرکز هویتی این شهر دانست و تصریح کرد: جامعه ایرانی ارزش‌مدار است و مناسب با آن باید از شاخصه‌های تاریخی، فرهنگی و ... برخوردار باشد.

شهردار رشت به تراکم جمعیتی این شهر اشاره کرد و گفت: رشت پس از تهران متراکم‌ترین شهر به لحاظ جمعیتی در کشور است.

وی با بیان اینکه 90 درصد فعالیت‌های استان در شهر رشت انجام می‌شود، یادآور شد: شهر رشت در حوزه گردشگری داخلی و خارجی و ارتباط با شهرهای استان‌های مجاور دارای وضعیت ویژه‌ای است.

ثابت قدم بر ماندگاری و بازدید از فضای شهر رشت توسط گردشگران تاکید کرد و افزود: تاریخ رشت با محوریت میدان اصلی این شهر شکل گرفته و دارای فضای کالبدی ویژه‌ای است.

این مسئول با اشاره به تمرکززدایی در شهرداری رشت، خاطرنشان کرد: ساختمان هتل ایران و اداره پست در میدان شهرداری در اختیار میراث فرهنگی گذاشته شده است.

شهردار رشت خواستار چیدمان فضای میدان شهرداری رشت با کاربری فرهنگی و هنری شد و اظهار کرد: سال گذشته پیاده‌راه خیابان علم‌الهدی افتتاح شد و این مسیر به ساختمان اصلی شهرداری و بازار و کاروانسرای سنتی رشت ادامه می‌یابد.

وی مشارکت شهروندان را بستری برای توسعه شهر رشت خواند و تصریح کرد: معماری شهر رشت در حال طراحی است.

ثابت قدم در ادامه خانه میرزا کوچک جنگلی را محلی برای برگزاری نمایشگاه سازمان‌های مردم‌نهاد عنوان کرد و گفت: میرزا کوچک جنگلی نماد فرهنگی، هنری و اسلامی گیلان است.
انتهای پیام/84001/خ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها