امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29739
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر کشور آلمان در بحبوحه اعتراض‌های مردم کشورش به برنامه‌های جاسوسی آمریکا که مشخص شده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر کشور آلمان در بحبوحه اعتراض‌های مردم کشورش به برنامه‌های جاسوسی آمریکا که مشخص شده میلیون‌ها شهروندان اروپایی را هدف گرفته است، تصورات آلمانی‌ها درباره جاسوسی‌های آمریکا را نادرست دانست و از آنها خواست دست از گلایه و شکایت در این باره بردارند.

وی در یک کنفرانس درباره مسائل امنیتی گفت: «آنها (مردم آلمان) فکر می‌کنند هزاران آمریکایی آنجا نشسته‌اند و دارند ایمیل‌های ما را می‌خوانند و به مکالمات تلفنی ما گوش می‌دهند. این دیدگاهی کاملا؛ غیرعقلانی است.»

وی ادامه داد آمریکایی‌ها اقدام به جمع‌آوری شماره تلفن‌های تروریست‌های بالقوه در کشورهایی مانند سومالی، مالی یا پاکستان کرده‌اند و در همین راستا در کشور آلمان هم تروریست‌ها را هدف گرفته‌اند.

فردریش ادامه داد: «این اقدامات به خاطر آن است که ما در دنیایی متشکل از جرائم سازمان یافته و تروریسم زندگی می‌کنیم و این شبکه‌ها باید به نحوی افشا شوند.»

وزیر کشور آلمان به سفر 1000 نفر از اروپا به سایر نقاط دنیا برای آموزش دیدن در سلاح‌ها و مواد منفجره، جهت مقابله با غرب اشاره کرد و گفت با گذشت زمان آنها علیه اروپا و آلمان هم جنگ راه خواهند انداخت.

وزیر کشور آلمان در حالی این اظهارات را بیان کرد که روز گذشته هزاران نفر با راه‌پیمایی در خیابان‌ها اعتراض خود را به جاسوسی آمریکا از ارتباطات مردم عادی این کشور ابراز کردند. تظاهرات‌کنندگان همچنین حمایت خود را از «ادوارد اسنودن» افشاگر برنامه‌های جاسوسی‌های آمریکا اعلام کردند.

بر اساس اسنادی که آقای اسنودن منتشر کرده در میان کشورهای اروپایی، آلمان هدف نخست جاسوسان آمریکایی بوده و مأموران آژانس امنیت ملی، تنها ظرف یک ماه، بیش از 500 هزار مورد مکالمه تلفنی، فعالیت اینترنتی و پیامک‌های شهروندان آلمانی را رصد کرده بودند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار