امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29743
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 224
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عربستان، فعالان عربستانی در شهر شیعه‌نشین العوامیه در شرق عربستان سعودی اعلام کردند ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عربستان، فعالان عربستانی در شهر شیعه‌نشین العوامیه در شرق عربستان سعودی اعلام کردند که نیروهای امنیتی حکومت سعودی از سپیده دم امروز دوشنبه اقدام به محاصره شهر «العوامیه» در شرق عربستان کردند که اکثر ساکنان آن را شیعیان تشکیل می‌دهند.

این فعالان عربستانی در ادامه تاکید کردند که نیروهای امنیتی حکومت سعودی به محض محاصره کردن العوامیه اقدام به شلیک به سمت چند منزل منطقه کردند که در جریان آن شماری از اهالی شهر در نتیجه این شلیک‌های پراکنده نیروهای امنیتی سعودی زخمی شدند.

در این ارتباط یک فعال رسانه‌ای که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اعلام کرد که تعداد زیادی زره پوش وابسته به دستگاه‌های امنیتی سعودی سپیده دم امروز شهر العوامیه را به محاصره خود در آوردند و در ورودی‌های اصلی شهر نقاط ایست و بازرسی ایجاد کردند.

این فعال عربستانی در ادامه افزود: پس از آن شمار زیادی نیروی امنیتی وارد نقاط مختلف شهر شدند و اقدام به شلیک به سمت برخی از منازل شهر کردند که بنابر اظهار شاهدان عینی موجب زخمی شدن شماری از اهالی شهر شد.

این فعال عربستانی ادامه داد: این شلیک‌ها موجب وقوع برخی آتش سوزی‌ها در منازل مسکونی منطقه «الزارة» شهر العوامیه شد. در حالی‌که نیروهای امنیتی سعودی حتی به نیروهای آتش نشانی نیز اجازه ندادند، برای مهار کردن و خاموش کردن آتش وارد عمل شوند.

وی در این خصوص تاکید کرد که در جریان این آتش سوزی‌ها منزل دو فعال عربستانی به نام‌های «عباس المزرع» و «اللباد» که در جوار آن قرار داشت، طعمه حریق شد و گزارش شده که اهالی این دو منزل نیز در پی این آتش سوزی دچار اسیب دیدگی‌هایی شدند.

این فعال عربستانی در ادامه افزود: اطلاعات به دست آمده اظهار می‌کند که نیروهای امنیتی با لباس‌های رسمی در تعدادی از کوچه‌های العوامیه درحال گشت زنی هستند.

اما درباره بازداشت‌های صورت گرفته این فعال عربستانی گفت که اطلاعات اولیه به دست آمده نشان می‌دهد که دو فعال عربستانی به نام «ناصر و سالم آل مزرع» پس از یورش نیروهای امنیتی سعودی به خانه‌اشان بازداشت شدند، این درحالی است که تک تیراندازان دستگاه‌های امنیتی سعودی تلاش داشتد، با هدف قرار دادن این دو فعال آنها را به قتل برسانند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها