امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29757
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۳
تعداد بازدید: 178
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، کاخ سفید دوشنبه شب از سرکوب تظاهرات‌ها در مصر انتقاد کرد و آن را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، کاخ سفید دوشنبه شب از سرکوب تظاهرات‌ها در مصر انتقاد کرد و آن را گامی رو به عقب در مسیر گذار به دموکراسی در این کشور دانست.

«جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید گفت سرکوب تظاهرات‌کنندگان مصری به دست نیروهای نظامی، گامی رو به عقب در مسیر گذار به دموکراسی در این کشور بود و با تعهدات دولت موقت مبنی بر بازگرداندن فوری حاکمیت به غیرنظامیان در تناقض است.
در جریان تظاهرات جمعه‌شب حامیان «محمد مرسی» رئیس‌جمهور برکنارشده مصر، دستکم 80 نفر کشته شدند. شاهدان می‌گویند اغلب این افراد هدف گلوله مستقیم نظامیان قرار گرفته‌اند. اقدام ارتش در برخورد بی‌رحمانه با تظاهرات‌کنندگان موجب انتقادات گسترده جهانی شده است.
سخنگوی کاخ سفید امشب همچنین در مورد کمک‌های مالی آمریکا به مصر هم گفت با وجود این رفتار ارتش، موضع واشنگتن هنوز تغییر نکرده است. به گفته وی بازنگری در ادامه این کمک مالی، از زمان برکناری مرسی در جریان است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها