امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۸:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29761
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۳
تعداد بازدید: 200
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نتایج نظرسنجی‌های خبرگزاری «آسوشیتدپرس» حاکی از آن است که چهار نفر از هر پنج آمریکایی در بخشی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نتایج نظرسنجی‌های خبرگزاری «آسوشیتدپرس» حاکی از آن است که چهار نفر از هر پنج آمریکایی در بخشی از زندگی خود با مشکل بیکاری روبرو می شوند.

بر اساس این گزارش، در نظرسنجی آسوشیتدپرس، اقتصاد آمریکا، شکاف رو به افزایش بین فقرا و ثروتمندان و همچنین کمبود شغل‌هایی با درآمد خوب مورد بررسی قرار گرفته است.

این بررسی‌ها بعد از آن صورت گرفته است که «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور آمریکا، تأکید کرد که تمرکز دولت خود را بر اقتصاد قرار داده است و در سخنرانی‌های اخیرش اعلام کرده که بالاترین اولویت دولتش، بازسازی راه‌های رسیدن به فرصت و رفع مشکل نابرابری درآمد است.

در نظرسنجی جدید آسوشیتدپرس، 63 درصد از سفیدپوستان آمریکا اقتصاد کشور خود را ضعیف دانستند به طوریکه «ایرنه سالیرز»، 52 ساله از منطقه «بوچانان» می‌گوید: فکر می‌کنم وضع بدتر شود. اگر بخواهید درخواست یک شغل کنید، استخدامی صورت نمی‌گیرد و حتی حقوق کافی هم نمی‌دهند.

وی ادامه داد که با این شرایط هیچ کار بهتری برای بچه‌ها جز روی آوردن به مواد مخدر وجود ندارد.

بر اساس این گزارش، گرچه اقلیت‌های نژادی و قومی احتمالاً در مقایسه با سفیدپوستان در فقر بیشتری به سر می‌برند، نابرابری نژادی در خصوص مسئله فقر به طرز چشمگیری از دهه 1970 تاکنون کاهش پیدا کرده است به طوریکه حتی ناامنی اقتصادی بسیار بیشتر از آنچه که داده‌های دولتی آمریکانشان می‌دهد، در بین سفید‌پوستان آمریکایی جامع تر است و 76 درصد از سفیدپوستان وقتی 60 ساله می‌شوند با ناامنی اقتصادی مواجه می شوند.

مفهوم «ناامنی اقتصادی» در واقع به بیکاری دوره ای یکساله یا بیشتر، وابسته بودن به کمک‌های دولتی همچون کوپن غذا یا داشتن درآمدهایی زیر 150 درصد خط فقر تعیین شده تلقی می‌شود و بررسی‌های صورت گرفته در بین تمامی نژادهای آمریکا نشان می‌دهد که خطر ناامنی اقتصادی در آمریکا به 79 درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، میزان ازدواج در بین تمامی نژادهای آمریکا در حال کاهش است، و سطح فقر در خانوارهای سفیدپوست آمریکایی که زنان، سرپرست این خانوارها هستند با سطح فقر در بین خانواده های سیاه پوست برابری می کند.

بررسی‌های آسوشیتدپرس نشان می‌دهد که میزان فقر در سطح کشور آمریکا رکورد شکسته است و به 46.2 میلیون نفر یا همان 15 درصد از کل جمعیت آمریکا رسیده است که یکی از دلایل این افزایش، نرخ بالای بیکاری است که در نتیجه رکود اقتصادی در آمریکا به وجود آمده است.

طبق این گزارش، بیش از 19 میلیون سفیدپوست، زیر خطر فقر 23.021 دلار برای یک خانواده چهارنفری قرار دارند که این تعداد بیش از 41 درصد از نیازمندان آمریکا را تشکیل می‌دهند و تعداد آنها تقریباً دو برابر تعداد سیاهپوستان فقیر در آمریکا است.

واژه «فقرای نامحسوس» که همان سفیدپوستان کم درآمد هستند، اغلب در حومه‌های شهر و روستاهای کوچک پراکنده شده‌اند و 60 درصد از فقرای این مناطق را سفیدپوستان آمریکایی تشکیل می‌دهند.

بررسی‌ آسوشیتدپرس نشان می‌دهد که بیش از 90 درصد از ساکنان منطقه بوچانان، سفیدپوستان طبقه کارگر هستند که مدرک دانشگاهی ندارند. پیشتر مدارج بالای تحصیلی برای استخدام غیرضروری بود زیرا مشاغل پردرآمدی چون کار در معدن فراوان بود اما این روزها ساکنان این مناطق مجبورند زندگی خود را با شغل‌های عجیب و غریب بگذرانند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها