امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29770
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۲
تعداد بازدید: 147
محمود کبیش رئیس دانشکده حقوق دانشگاه قاهره در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد: قانون اساسی که ...

محمود کبیش رئیس دانشکده حقوق دانشگاه قاهره در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد: قانون اساسی که معلق مانده است نه فقط در مواد مورد اختلاف بلکه به اصلاحات زیادی نیاز دارد.

وی افزود: روش تدوین قانون اساسی نیاز به اصلاح دارد زیرا شیوه تدوین آن موجب شد بلافاصله پس از اجرای قانون، به دلیل نوع تفسیر و توضیح آن از سوی دادگاه قانون اساسی، اختلافاتی به وجود آید به این معنی که برخی بندهای آن هنگام تدوین با آنچه در اصل مورد نظر بود، تفاوت پیدا کرد.

کبیش با ابراز خرسندی از تعداد زیادی از مصری ها که در حمایت از ارتش سوریه به خیابان ها آمده و بر لزوم نابودی تروریست تاکید کردند، اظهارداشت: مقابله با ترویست وظیفه ارتش است اما هدف از تظاهرات اخیر این بود که این پیام به جهانیان ارسال شود که بر خلاف برخی تفسیرها و اظهار نظرها، آنچه 30 ژوئن رخ داد انقلاب مردمی بود نه کودتای نظامی.

وی تاکید کرد: قانون باید در مورد عوامل خشونت به اجرا گذاشته شده و عملیات تروریستی هرچه زودتر در صحرای سینا و برخی استان های مصر از بین برود.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار