امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29782
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۳۲
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه، گروه‌های مسلح در سوریه درحالی به کشتار و قتل عام و ترور و ربودن شهروندان و ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه، گروه‌های مسلح در سوریه درحالی به کشتار و قتل عام و ترور و ربودن شهروندان و هدف قرار دادن مقدسات اسلامی را در میان سکوت کشورهای عربی و بین المللی در برابر این هتک حرمت‌های وحشیانه همچنان ادامه می‌دهند.

با این حال بسیاری از جریان‌ها و گروه‌های مسلمان منطقه بیانیه‌هایی را در محکومیت و انتقاد شدید از اقدام گروه‌های مسلح در سوریه در هدف قرار دادن حرم حضرت زینب (علیها سلام) در جنوب دمشق صادر کردند و همچنان به محکومیت‌های خود ادامه می‌دهند.

در خصوص این جنایت، فعالان و معارضان بحرینی تاکید کردند که این جنایت در راستای حملات گروه‌های سلفی جهادی در سوریه صورت می‌گیرد که از سوی برخی از مفتی‌های مورد حمایت پادشاهان و سران حکومت‌های منطقه و کشورهای خارجی پشتیبانی می‌شوند.

آنان تاکید می‌کنند که جامعه بین المللی از سوی نیروها و قدرت‌های بین المللی محکوم به سکوت شده تا در برابر هدف قرار گرفتن مقدسات اسلامی هیچ واکنشی از خود نشان ندهد.

نادر عبدالامام: حمله حرم حضرت زینب بر حقیقت آنچه در سوریه جریان دارد، تاکید می‌کند

«نادر عبدالامام»، فعال و وبلاگ نویس رسانه‌ای بحرین در سخنانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت که پافشاری و اصرار گروه‌های مسلح برای هدف قرار دادن حرم حضرت زینب (علیها سلام) در سوریه بر حقیقت آنچه در سوریه جریان دارد، تاکید و ثابت می‌کند که تروریسمی که در سوریه اعمال می‌شود، کاملا سازمان یافته است و هیچ ارتباطی با آزادی و دموکراسی و برقراری آن در این کشور ندارد، بلکه توطئه‌ بزرگی است که قدرت‌های بزرگ به کمک و همراه برخی از رژیم‌های منطقه‌ای در صدد اجرای آن در منطقه هستند و هدف ایجاد تغییر و تحولی بزرگ در منطقه حتی به قیمت بر افروختن آتش جنگ‌های مذهبی و طایفه‌ای میان کشورهای منطقه و طوایف مختلف ساکن در این کشورها باشد.

وی افزود: آنچه درحال حاضر بر عرصه منطقه‌ای تسلط پیدا کرده، تفکرات و اندیشه‌های تکفیری است که زندگی مسالمت آمیز با گروه‌ها و طوایف دیگر را رد می‌کند و طرف‌ها و کشورهایی که چنین گروه‌ها و این طرز تفکرها را با سلاح و پول مورد حمایت قرار می‌دهند، باید بدانند که هر ضرر و زیانی که به حرم حضرت زینب (علیها سلام) وارد شود، بازتاب آن دامن خود آنها را خواهد گرفت.

جمیل کاظم: جامعه بین المللی اسیر قدرت‌های جهانی شده است

از سوی دیگر «جمیل کاظم»، عضو دبیرخانه جمعیت وفاق بحرین نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در این خصوص گفت که هدف قرار دادن حرم حضرت زینب (علیها سلام) در راستای حملات گروه‌های سلفی جهادی بوده که از سوی برخی مفتی‌های وابسته به پادشاهان و حکام منطقه هدایت و از سوی قدرت‌های جهانی حمایت می‌شوند و مهمترین هدفشان از بین بردن اساسی‌ترین اصول و مبادی دینی و منحرف کردن آنها است.

وی در خصوص سکوت جامعه بین المللی در برابر این تجاوزات و چشم پوشی در قبال آنچه علیه با مقدسات اسلامی روی می‌دهد، گفت: هم اکنون جامعه بین المللی تسلیم قدرت‌های جهانی شده و اراده خود را از دست داده و هرآنچه از این اراده برایش باقی مانده است، را راستای تحقق منافع این قدرت‌ها قرار داده است.

سید عباس شبر: حمله به حرم حضرت زینب شکست طرح تروریستی در سوریه است

اما «سید عباس شبر»، از روحانیون و فعالان سیاسی بحرینی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در این خصوص گفت که هدف قرار دادن حرم حضرت زینب (علیها سلام) حاکی از شکست طرح تروریستی و ویرانگر گروه «جبهه النصره» و «ارتش آزاد سوریه» است.

وی این سوال را مطرح کرد که آیا این همان طرحی است که جبهه النصره و ارتش آزاد سوریه خواهان پیاده کردن آن در سوریه هستند و آیا این همان حکومتی است که می‌خواهند آن را در سوریه برقرار کنند؟  

شبر افزود: گروه‌های مسلح در سوریه ابزاری در دست کشورهای استکباری جهان هستند و آنچه انجام می‌دهند، نشان می‌دهد که از دین اسلام نه تنها به دور که روی گردان هستند. 

وی سکوت سازمان‌های بین‌المللی در برابر هتک حرمت مقدسات اسلامی در سوریه را مورد انتقاد قرار داد و گفت: اگر به قوانین و مقررات بین المللی مراجعه کنیم، تمامی آنها اتخاذ تدابیر لازم برای حمایت از حرم‌های مقدس و حمایت از مقدسات پیروان ادیان آسمانی را ضروری می‌دانند.

سید عباس شبر در سخنان خود با اشاره به اینکه قوانین، جامعه بین المللی و سازمان‌های حقوقی را به اتخاذ تدابیر امنیتی لازم برای حمایت از حرم‌های مطهر ملزم می‌کند، گفت: نادیده گرفتن قوانین حمایت از مقدسات مذهبی از سوی جامعه بین المللی در راستای اجرای خواسته‌ها و طرح‌های قدرت‌های جهانی در منطقه است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها