امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29783
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۳۲
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای انفجارهای خونین امروز عراق را محکوم کرد. حزب الله با ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای انفجارهای خونین امروز عراق را محکوم کرد.

حزب الله با انتشار بیانیه ای تاکید کرد: مسلمانان جهان و به خصوص مسلمانان عراقی تلاش های خود را برای مبارزه با تروریسم تکفیری و مقابله با توطئه های صهیونیستی و آمریکایی متحد کنند چرا که اسرائیل و آمریکا به دنبال سیطره بر جهان اسلام هستند.

این بیانیه افزود: بار دیگر تروریسم وهابی مناطق امن و مسکونی در عراق را با شکستن حرمت ماه رمضان هدف گرفت و پیر و جوان و کودک و سالخورده را به خاک و خون کشید.

حزب الله لبنان تاکید کرد: این تروریسم که غیرنظامیان را هدف گرفته است بی تردید با دستان پنهان برخی نیروهای بین المللی و منطقه ای تحریک می شود تا مانع برقراری ثبات در عراق و بازسازی این کشور  و بازگشت آن به جایگاه منطقه ای و جهانی خود شوند.

مقامات امنیتی عراق اعلام کردند انفجار چندین خودرو بمب گذاری شده که دیروز دوشنبه عمدتا مناطق شیعه نشین جنوب و مرکز عراق را هدف قرارداد 62 کشته و 200 زخمی بر جای گذاشت.

بیشتر حملات در بازارهای شلوغ بغداد از جمله در مناطق صدر، حبیبیه، بیاع، الحریه، رساله و الشعب صورت گرفت.

در جنوب عراق دو خودرو بمب گذاری شده نزدیک پارکینگی در کوت منفجر شد. در شهر بصره و استان سماوه نیز بمب هایی در بازاهای شلوغ منفجر شد. هر سه منطقه بیشتر محل زندگی شیعیان هستند.
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها