امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2979
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۴۹
تعداد بازدید: 112
شهریار افندی‌زاده در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: روز گذشته اجلاسی با معاون وزیر تجارت و صنعت کشور هندوستان که در ...

شهریار افندی‌زاده در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: روز گذشته اجلاسی با معاون وزیر تجارت و صنعت کشور هندوستان که در راس هیئتی به ایران سفر کرده بود، در تهران برگزار شد.

‌معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سطح مطلوب روابط ایران و کشور هندوستان، بر لزوم توسعه همکاری‌های دو کشور در بخش حمل و نقل و ترانزیت اشاره کرد.

افندی‌زاده افزود: استقبال رو به رشد تجار و بازرگانان کشورهای منطقه جهت ترانزیت کالاهای خود به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، شرق آسیا، آسیای میانه، اروپا و بالعکس از طریق قلمرو جمهوری اسلامی ایران مطلوب است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: برای پیشبرد برنامه‌ها و همکاری‌های فی‌مابین با کشور هندوستان با توجه به علاقمندی و اظهار تمایل مشترک مسئولان هر دو کشور نیز پیشنهاد شد تفاهم‌نامه دوجانبه آماده و مبادله شود.

نماینده ویژه دولت در امر ترانزیت یادآور شد: با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور ایران و فعال شدن کریدورهای شمال – جنوب و شرق – غرب در کنار تکمیل زیرساخت‌های لازم از جمله توسعه راه‌های ترانزیتی جاده‌ای و ریلی و توسعه و تجهیز پایانه‌های مرزی و بندری در زمینه‌ی ترانزیت کالا برای کشورهای همسایه ایران ظرفیت مناسبی فراهم شده است.

افندی‌زاده افزود: به جهت اهمیت ویژه کریدور شمال – جنوب، دبیرخانه‌ای در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به صورت فعال مسائل و موضوع‌های مرتبط با این کریدور را پیگیری می‌‌کند.

نماینده ویژه دولت در امر ترانزیت یادآور شد: در نشست‌های اخیر ترانزیتی بین‌المللی این موضوع به آگاهی تمامی کشورهای عضو و شرکت‌کننده نیز رسیده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: کشورهای جمهوری اسلامی ایران، هندوستان و روسیه فدراتیو از مؤسسان کریدور بین‌المللی حمل ‌و نقل شمال – جنوب هستند.

نماینده ویژه دولت در امر ترانزیت با اشاره به حضور فعال جمهوری اسلامی ایران را در اجلاس‌هایی همچون تراسیکا و اکو، اظهار داشت: طی چند سال اخیر با محوریت ایران تفاهم‌نامه‌های چندجانبه با کشور همسایه و متقاضی منعقد شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با تعاملات سیاسی و اقتصادی ایجاد شده با تمامی کشورهای دوست در منطقه، گردش و رونق تجاری و اقتصادی، مبادلات و صادرات و واردات در دو الی سه سال اخیر کاملاً شکل مناسبی پیدا کرده که برگزاری نشست‌های کارشناسی و عالی نیز در این موضوع نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

افندی‌زاده حمل و نقل ایمن و اقتصادی برای ترانزیت کالا در بین کشورها را از اهمیت ویژه‌ای برشمرد و شرایط در قلمرو ایران به ویژه ترانزیت جاده‌ای را برای انتخاب بازرگانان و تجار جهت حمل کالاهای خود بسیار مناسب اعلام کرد.

نماینده ویژه دولت در امر ترانزیت تصریح کرد: در این اجلاس همچنین «راوو» معاون وزیر تجارت و صنعت کشور هندوستان، از فعالیت‌های انجام شده توسط جمهوری اسلامی ایران در جهت تکمیل و توسعه شبکه‌های ترانزیتی در قلمرو خاک خود و تلاش‌های بین‌المللی در حوزه حمل و نقل، اقتصاد و تجارت قدردانی کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: معاون وزیر تجارت و صنعت کشور هندوستان در این اجلاس خواستار برگزاری نشست‌های مشترک کارشناسی برای انتخاب و اتخاذ بهترین مسیرها و رفع مشکلات احتمالی شد.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها