امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29790
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۰
تعداد بازدید: 56
حسن مسلمی نائینی مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: تعداد یک ...

حسن مسلمی نائینی مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: تعداد یک هزار و 50 نفر از داوطلبان دکتری پژوهش محور بورس حوزه کاربرد، ثبت نام خود را تکمیل کرده‌اند و مدارک آنها مورد ارزیابی قرار گرفته است.

وی افزود: از تعداد کل متقاضیانی که مدارک آنها مورد ارزیابی قرار گرفته، تعداد 167 نفر در اولویت قرار گرفته و برای این دوره پذیرفته شدند.

مسلمی نائینی خاطرنشان کرد: نتایج ارزیابی و بررسی‌ها نیز در پروفایل متقاضیانی که در اولویت قرار گرفته‌اند اعلام شده است.

مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج در ادامه تاکید کرد: شایان ذکر است ارزیابی متقاضیان بر اساس مدارکی که توسط خود آنها در سامانه کاربرد قرارداده، انجام شده و اکثر متقاضیانی که در اولویت قرار نگرفته‌اند حائز شرایط لازم بوده و بعضا حمایت مالی معتبر نداشته‌اند.

مسلمی نائینی با اشاره به مراحل ثبت‌نام و بررسی تقاضاهای داوطلبان افزود: ابتدا متقاضیان در سامانه حوزه کاربرد ثبت نام کرده‌اند و حوزه کاربرد متقاضی بعد از دریافت نام کاربری و رمز از اداره کل بورس سازمان دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صلاحیت متقاضی را تایید و نامه مالی را در سیستم قرارداده است. سپس اداره کل بورس  پرونده متقاضیان را با توجه به رشته متقاضی تفکیک و طی 7 جلسه با متوسط زمانی 2 تا 3 ساعت با حضور حدود 50 نفر از اعضای هیئت علمی مجرب دانشگاه و پژوهشگاه‌های کشور داوری و بررسی شده است.

وی خاطرنشان کرد: ارزیابی بر اساس مدارکی که متقاضیان در سامانه قرارداده بودند صورت پذیرفت. این ارزیابی شامل بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی، اجرایی و فرهنگی بود. اساتید داور با توجه به مستندات متقاضیان ارزیابی و بررسی‌های خود را اعمال کردند و در نهایت تعدادی را در اولویت دوره دکتری پژوهش محور معرفی کردند.
انتهای پیام/
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها