امروز : دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 24
۰۷:۲۱
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29807
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه،زیپی لیونی وزیر دادگستری و نماینده اسرائیل در نزدیک صائب عریقات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه،زیپی لیونی وزیر دادگستری و نماینده اسرائیل در نزدیک صائب عریقات مذاکره کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین بر سر میز شام در سالن توماس جفرسون در وزارت خارجه آمریکا نشست. این ضیافت را جان کری وزیر خارجه آمریکا ترتیب داده بود.

کری درحال استقبال از میهمانان گفت که این لحظه بسیار بسیار ممتاز است. وی به شوخی افزود: چیز زیادی برای بحث و گفت‌وگو به منظور شکستن سردی حاکم بین دوطرف وجود ندارد.

در این ضیافت تعداد زیادی از دستیاران کری و لیونی و عریقات از جمله مارتین اندیک فرستاده ویژه آمریکا به مذاکرات حضور داشتند.

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه «مارک ایندیک» سفیر سابق آمریکا در اسرائیل را به عنوان نماینده واشنگتن در مذاکرات سازش معرفی کرد.

مذاکرات سازش از سال 2010  میلادی و از سوی «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در اعتراض به شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری متوقف شد. نهایتا «جان کری» دو هفته قبل بعد از چند دیدار پیاپی با عباس و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل، از موافقت طرفین برای ازسرگیری مذاکرات خبر داد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار