امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29808
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 37
سیدحسین میرشفیع در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان اینکه 85 درصد جمعیت روستایی کشور از راه‌ آسفالته برخوردار هستند و 65 ...

سیدحسین میرشفیع در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان اینکه 85 درصد جمعیت روستایی کشور از راه‌ آسفالته برخوردار هستند و 65 درصد راه روستایی بالای 20 خانوار، آسفالت شده است، افزود: توسعه مناطق روستایی مبانی مختلفی دارد، در این راستا دسترسی به راه و امکانات حمل و نقل از حقوق اولیه مردم است،‌‌ بنابراین باید طبق قانون برنامه تلاش کرد، امکانات حمل و نقل مناطق شهری و روستایی، به طور هماهنگ توسعه یابد.

وی با بیان اینکه ‌برنامه ساخت و نگهداری راه روستایی کشور به عنوان یکی از عناصر اصلی توسعه پایدار دنبال می‌شود، تأکید کرد: توسعه راه‌ها نقش مهمی در گسترش همه جانبه اقتصادی و اجتماعی این مناطق دارد.

معاون ساخت و نگهداری راه روستایی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به فعالیت این معاونت در بخش حفظ و نگهداری راه روستایی، تصریح کرد: براساس برنامه معاونت راه روستایی وزارت راه و شهرسازی، راه‌های روستایی کشور از نظر کیفیت، نگهداری و ایمنی باید در سال 1404 به شاخص برتر در منطقه تبدیل شود که برای دستیابی به این مهم مطالعات جامع انجام شده است.

* طول راه روستایی آسفالته کشور از 100 هزار کیلومتر گذشت

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برآوردی که برای شش ماه ابتدایی سال 92 در نظر گرفته شده، این است که 4 هزار کیلومتر راه آسفالته به مجموعه راه‌های آسفالته موجود اضافه کنیم.

معاون ساخت و نگهداری راه روستایی با اعلام اینکه طول راه‌های روستایی آسفالته کشور از مرز 100 هزار کیلومتر گذشت، افزود: فعلاً آخرین پروژه آسفالت راه روستایی در استان خراسان جنوبی اجرا شد که 35 کیلومتر راه روستایی آسفالت شد.

میرشفیع یادآور شد:‌ اگر سالانه 1200 میلیارد تومان اعتبار و منابع مالی به راه‌های روستایی تخصیص داده شود، سالی 10 هزار کیلومتر راه آسفالت خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در شش ماه ابتدایی سال عملیات عمرانی آسفالت را‌ه‌های روستایی بیشتر انجام می‌شود،‌ اضافه کرد:‌ بخشی از جاده‌های مناطق سردسیر که در فصل زمستان امکان آسفالت‌ریزی نبود، ‌در هوای گرم و فصل مناسب، آسفالت ‌می‌شود.

معاون ساخت و نگهداری راه‌های روستایی تأکید کرد: مدیریت حریم راه‌های روستایی از دیگر موارد اولویت‌داری است که در این معاونت به طور مستمر در حال پیگیری است.

* 85 درصد جمعیت روستایی از راه‌های آسفالته برخوردار است

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: طول راه‌های روستایی آسفالته کشور پس از انقلاب اسلامی و در دولت دهم به بیش از 100 هزار کیلومتر رسید که 46 هزار کیلومتر از این رقم در هشت سال اخیر ایجاد شده است.

میرشفیع تشریح کرد: هم‌اکنون برخورداری جمعیت روستایی از راه‌های روستایی بدین ترتیب است که 85 درصد از جمعیت روستایی از راه‌های آسفالته برخوردار است و 65 درصد طول راه‌های روستایی بالای 20 خانوار، آسفالت شده است.

* تضمین 10 ساله کیفیت جاده‌های آسفالته روستایی

معاون ساخت و نگهداری راه روستایی تصریح کرد: چندی پیش با تلاش وزارت راه و شهرسازی دوره تضمین ساخت راه‌های روستایی از دو به پنج سال افزایش یافت.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه با افزایش دوره تضمین کیفیت پروژه، هزینه ساخت از سوی پیمانکار افزایش نمی‌یابد، اضافه کرد: با افزایش دوره تضمین، هزینه‌های وزارت راه نیز برای نگهداری راه‌ها کاهش پیدا می‌کند، زیرا عملاً این هزینه‌ها در طول دوره ضمانت برعهده پیمانکار خواهد بود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار