امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29817
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مرکزی خبر سازمان ملل متحد، «بان کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل متحد با اشاره به انفجارهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مرکزی خبر سازمان ملل متحد، «بان کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل متحد با اشاره به انفجارهای مرگبار روز گذشته در عراق درباره وخامت شرایط امنیتی در این کشور هشدار داد و از همه سران سیاسی عراقی خواست تا به سرعت خشونت‌ها را پیگیری و عوامل آنها را محاکمه کنند.

سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای اعلام کرد که وی به شدت اقدامات تروریستی و آنچه سبب خشونت‌های فرقه‌ای می‌شود را محکوم کرده است؛ اقداماتی که فروپاشی بافت اجتماعی جامعه را هدف قرار داده‌اند. 

بان‌کی‌مون در بخش دیگری از این بیانیه‌ ضمن همدردی با خانواده قربانیان و دولت عراق ابراز امیدواری کرد که زخمی‌های حوادث روز گذشته هر چه زودتر بهبود یابند.

وی افزود: « عراق در مرحله دیگری از گذار قرار دارد. سران سیاسی این کشور مسئولیت روشنی دارند تا کشور را از این وضعیت نجات دهند و فرصتی برای آنهایی که می‌خواهند با خشونت و  ترور کشور را از لحاظ سیاسی بحرانی کنند، باقی نگذارند.»

صبح روز گذشته در پی انفجار 11 خودروی بمب‌گذاری‌شده در مناطق مختلف بغداد و وقوع 6انفجار در مناطق دیگر این کشور، 55 تن کشته و 225 نفر زخمی شدند.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار