امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2984
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۴۹
تعداد بازدید: 188
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس‌ همایش تخصصی یک روزه با عنوان «تحلیل حوادث امنیتی و روال‌های رسیدگی به ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس‌ همایش تخصصی یک روزه با عنوان «تحلیل حوادث امنیتی و روال‌های رسیدگی به حوادث در حوزه صنعت» توسط مرکز ماهر برای سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی عضو سامانه جامع تعاملی این مرکز برگزار شد.
سعید مهدیون در همایش تخصصی حوادث امنیتی و روال‌های رسیدگی به حوادث در حوزه اظهار داشت: سال گذشته خدمات مختلف در قالب وظایف تعریف شده در مرکز ماهر به متقاضیان ارائه شد.
عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به سابقه ایجاد مرکز ماهر، افزود: مرکز ماهر به عنوان یکی از وظایف کشوری سازمان فناوری اطلاعات ایران ایجاد و سه وظیفه اصلی برای آن تعریف شد.
رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: اقدام‌های لازم در حوزه آموزش و مشاوره، اقدام‌های پیشگیرانه نظیر هشدارها و رخدادها و اقدام های واکنشی نظیر مدیریت امداد و هماهنگی در خصوص رفتارهای واکنشی از جمله وظایف تعریف شده برای مرکز ماهر است.
وی با بیان این که امنیت در کنار هماهنگی محقق می‌شود، تصریح کرد: نمی‌توان با فعالیت‌های جزیره‌ای و حتی دستوری امنیت را در فضای تبادل اطلاعات ایجاد کرد و در همین راستا نیز اقدامات مرکز ماهر تا کنون بیشتر بر مبنای تعامل بوده است.
وی ادامه داد: با توجه به وظایف مرکز ماهر و با در نظر گرفتن روابط تعاملی که این مرکز باید با گیرندگان خدمات، ‌متخصصان و مرکز مشابه در دیگر کشورها برقرار می‌کرد، ‌ساختار آن طراحی و برنامه‌هایش  عملیاتی شده است.
مهدیون با اشاره به دستاوردهای مرکز ماهر در سال 91 در حوزه ارائه خدمات اظهار داشت: خدمات این مرکز به سه دسته تقسیم می‌شود که انجام تکالیف حاکمیتی و ارائه خدمات آموزشی و ترویجی از جمله آن‌ها است.
وی تا کید کرد: ارائه خدمات خاص به متقاضیان به منظور بالا بردن سطوح امنیت در بخش‌های مختلف از دیگر خدمات مرکز ماهر است که بر اساس تعرفه ابلاغ شده از سوی سازمان تنظیم مقررات، ارائه این دسته از خدمات بر اساس این تعرفه‌ها انجام می‌شود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها