امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29863
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «التغییر»، «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور یمن دیروز دوشنبه در ساختمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «التغییر»، «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور یمن دیروز دوشنبه در ساختمان وزارت خارجه آمریکا در «واشنگتن» با «جان کری» وزیر خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

بر اساس این گزارش در این دیدار درباره همکاری‌های دوجانبه و شیوه‌های تحکیم و تقویت آن در زمینه‌های مختلف و تحولات جاری در یمن از جمله کنفرانس گفت‌وگوی ملی فراگیر، رایزنی شد.

جان کری نیز از گفت‌وگو و دیدار با هادی ابراز خشنودی و تاکید کرد که آمریکا از امنیت، ثبات و وحدت یمن حمایت می‌کند و ارائه کمک‌های انسان‌دوستانه به یمن را از اولویت‌های خود می‌داند.

وی در ادامه از کشورهای و سازمانهای کمک‌کننده به یمن خواست تا به تعهدات خود در قبال این کشور پایبند بمانند و از تغییر دموکراتیک و تاریخی کنونی در یمن حمایت و پشتیبانی کنند.

هادی نیز روابط یمن – آمریکا را تحسین کرد و از نقش «گرالد فایراستاین» سفیر آمریکا در صنعا در تقویت همکاری‌های دوجانبه تقدیر به عمل آورد.

وی همچنین درباره دیدگاه و موضع یمن در قبال مراحل بازگرداندن زندانیان یمنی از «گوانتانامو» به کشور و تدوین برنامه‌های بازپروری کامل آنها برای بازگرداندن آنها به جامعه توضیحاتی ارائه کرد و وزیر خارجه یمن نیز گفت که در این‌باره به یمن کمک می‌کند.

بر اساس این گزارش در این دیدار «ابوبکر القربی» وزیر خارجه یمن، «عادل علی السنینی» سرپرست سفارت یمن در واشنگتن و گرالد فایرستاین نیز حضور داشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها