امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 29865
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۲
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامحسین دهقانی سفیر و معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامحسین دهقانی سفیر و معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک در جلسه مجمع عمومی این سازمان که در خصوص نقض حقوق بشر در سوریه برگزار شده بود، از رویکرد دو گانه برخی کشورهای غربی در عدم محکومیت نقض حقوق اولیه انسانی توسط گروه‌های افراطی و تروریستی در سوریه انتقاد کرد.

سفیر و معاون نماینده دائم کشورمان با اشاره به رشد افراط گرایی و اقدامات خشونت آمیز از سوی گروه‌های افراطی و تروریستی در سوریه، نسبت به سرایت نا امنی و بی ثباتی به سایر مناطق خاورمیانه هشدار داد.

دهقانی تصمیم کشورهای غربی برای ارسال سلاح‌های پیشرفته جهت گروه‌های افراطی و غیر مسئول در سوریه را باعث تشدید نقض حقوق بشر و طولانی شدن بحران در سوریه دانست.

سفیر و معاون نماینده دائم کشورمان گزارشات منتشره از موارد مختلف نقض حقوق بشر در سوریه توسط گروه‌های افراطی را تکان دهنده خواند و تاکید کرد: نقض حقوق بشر در سوریه علیه پیروان همه مذاهب از جمله شیعیان، اهل تسنن، دروزی‌ها، مسیحیان و کردها صورت می‌گیرد و به یک قوم یا مذهب محدود نمی‌شود، اما متاسفانه هیچیک از طرف‌های خارجی ظرف دو سال گذشته علیه این اقدامات و حضور جنگجویان خارجی در سوریه موضعگیری نکرده و چشم خود را بر روی جنایت‌های افراطیون بسته‌اند.

دهقانی خاطر نشان کرد: گروه‌های افراطی و تروریستی و حامیان آنها بایستی در قبال عملکرد خود پاسخگو باشند و در این چارچوب از کمیسیون تحقیق در خصوص شرایط حقوق بشر در سوریه می‌خواهیم که با توجه به مسئولیت سنگین خود، در قبال اقدامات گروه‌های افراطی که باعث طولانی‌تر شدن بحران و افزایش خشونت در سوریه و منطقه می‌شود، موضعی قوی اتخاذ کند.

سفیر و معاون نماینده دائم کشورمان در ادامه با اشاره به حملات گروه‌های افراطی به مکانها و حرمهای مقدس ادیان و مذاهب مختلف در سوریه و اقدام به تخریب گنبد و بارگاه و بی حرمتی به آنها، تصریح کرد: از آنجا که این اقدامات می‌تواند در گیریهای مذهبی بین پیروان مذاهب مختلف را تشدید کند، از کمیسیون تحقیق انتظار می‌رود که این اقدامات را محکوم کرده و از طرفهای ذیربط بخواهد که قداست این مکانهای متعلق به مسلمانان و مسیحیان حفظ شده و از اقدامات مشابه در آینده خودداری شود.

دهقانی در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همانگونه که در گذشته بارها اعلام کرده، هرگونه خشونت و نقض حقوق بشر بر اساس دیدگاه‌های مذهبی و یا اعتقادات را محکوم کرده و بر این اعتقاد است که تنها راه همزیستی بین مذاهب تضمین احترام به عقاید و باورها است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها